• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zasnął za kierownicą ciężarówki. Poważny wypadek na węźle Gorzów Zachód

6 grudnia 2021, 06:08
fot. Pomoc Drogowa Anhol
Groźny wypadek na węźle Gorzów - Zachód. Kierowca wielotonowej ciężarówki zasnął za kółkiem i uderzył w barierki energochłonne. Zniszczenia są duże - z zestawu wyłamała się kabina. Ranny kierowca trafił do gorzowskiego szpitala

Do  tego zdarzenia doszło tuż przed godziną 5 rano na węźle Gorzów Wielkopolski Zachód. Jak wynika z pierwszych informacji, kierujący samochodem ciężarowym jadąc w kierunku Szczecina od Zielonej Góry  zasnął, zjechał na pobocze i uderzył w barierki energochłonne. 

Uderzenie było tak silne, że kabina pojazdu ciężarowego wyłamała się ze składu. Zanim pojazd się zatrzymał, siłą rozpędu zniszczył znajdującą się na poboczu infrastrukturę - barierki oraz oznakowanie. Znajdujący się w środku kierowca z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. 

W akcji ratunkowej na drodze S3 - na pasie w kierunku Szczecina brały udział trzy zastęp straży pożarnej. Na węźle Gorzów Wielkopolski Zachód występują utrudnienia w ruchu, ale odcinek jest przejezdny. Jak wynika z informacji uzyskanej od GDDKiA, zablokowany jest jeden pas ruchu. 

AKTUALIZACJA

godz. 9.15 - Droga ekspresowa S3 w miejscu wypadku została ponownie zablokowana. Pomoc drogowa rozpoczęła wyciąganie pojazdu ciężarowego. Jak podaje GDDKiA, jezdnia może być zablokowana nawet przez 6 godzin.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Ciężarówka przebiła bariery na S3

1/3 Ciężarówka przebiła bariery na S3

2/3 Ciężarówka przebiła bariery na S3

2/3 Ciężarówka przebiła bariery na S3

3/3 Ciężarówka przebiła bariery na S3

3/3 Ciężarówka przebiła bariery na S3

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości