• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Łowcy Pedofili w Gorzowie. Złożyli zawiadomienie na policji

7 grudnia 2021, 12:46
fot. archiwum
Do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie w sprawie mężczyzny, który miał korespondować z dziećmi w celach pedofilskich. Sprawę na policję zgłosili Łowcy Pedofili, którzy chcieli zatrzymać mężczyznę w Witnicy, jednak ten wyjechał na teren Niemiec. Sprawą będzie zajmować się policja pod nadzorem prokuratury.

Grupa ECPU Polska, czyli Łowcy Pedofili pojawili się pod koniec listopada w Witnicy w powiecie gorzowskim, ponieważ chcieli zatrzymać mężczyznę, który korespondował z dziećmi w celach pedofilskich. Jednak kiedy Łowcy Pedofili dotarli do miejsca zamieszkania mężczyzny, okazało się, że ten wyjechał do Niemiec.

- Podejrzany to 40-kilkuletni mężczyzna, ojciec dwóch córek. Nam udało się go zdemaskować na podstawie rozmów z 7 wabikami ECPU Polska. Materiał, który na niego mamy jest naprawdę mocny. Mamy nadzieję, że nasz bohater spod Gorzowa odpowie za to, co robił wobec dzieci. Nasz kolorowy misio miał być ujęty i przekazany w ręce policji, jednak wierzymy w to, że niedługo to się stanie i zostanie ściągnięty do Polski, a następnie zostaną postawione mu zarzuty – relacjonuje jeden z Łowców Pedofili.

Dlatego też Łowcy Pedofili postanowili złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. Zawiadomienie dotyczy artykułu 200a kodeksu karnego, który mówi o elektronicznym kontakcie z osobą małoletnią w celach pedofilskich. - Potwierdzam, że przyjęliśmy zawiadomienie w tej sprawie. Postępowanie będzie prowadzone pod nadzorem prokuratury – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Co dokładnie robił mężczyzna, który miał zostać zatrzymany? Na pewno korespondował z 7 wirtualnymi dziećmi (wabikami ECPU Polska), jednak jak przyznają Łowcy Pedofili tych ofiar mogło być zdecydowanie więcej. - Nie oszukujmy się, skoro trafił na 7 naszych wabików, to naprawdę będzie też mnóstwo realnych dzieci. Żeby trafić na 7 wabików, to trzeba przeczesywać internet jak wściekły i angażować się bardzo mocno w rozmowy z dziećmi – podkreślają Łowcy Pedofili.

Według art. 200a § 1 kodeksu karnego, kto w celu popełnienia przestępstwa określonego w art. 197 zgwałcenie lub wymuszenie czynności seksualnej § 3 pkt 2 lub art. 200 obcowanie płciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom seksualnym, jak również produkowania lub utrwalania treści pornograficznych, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej nawiązuje kontakt z małoletnim poniżej lat 15, zmierzając, za pomocą wprowadzenia go w błąd, wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania sytuacji albo przy użyciu groźby bezprawnej, do spotkania z nim, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości