• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ognisko, race, straż pożarna i policja. Co się dzieje przed zakładem karnym? [zdjęcia]

23 listopada 2021, 10:27
fot. KMP PSP Gorzów
We wtorek od samego rana czytelnicy dopytywali się, co się dzieje przy zakładzie karnym przy ul. Podmiejskiej w Gorzowie, ponieważ na miejscu była straż pożarna, policja oraz osoby z racami oraz płonęło ognisko. Jak się okazało, były to wspólne ćwiczenia służb.

- Pełno policji i straży pożarnej przez zakładem karnym. Ludzie stoją z odpalonymi racami. Co się dzieje? – dopytuje się czytelniczka Kasia. Faktycznie, przed zakładem karnym przy ul. Podmiejskiej w Gorzowie rzeczywiście zostało rozpalone ognisko, a do tego kilka osób odpaliło race. 

Na miejsce zostało wysłanych kilka policyjnych radiowozów oraz cztery zastępy straży pożarnej. Dwie osoby zostały zatrzymane, natomiast strażacy ugasili ognisko. Jak się okazało, był to scenariusz wspólnych ćwiczeń służb, których celem było sprawdzenie procedur podczas działania w sytuacji kryzysowej. 

- Scenariusz zakładał, że w związku z transportem do zakładu karnego niebezpiecznego przestępcy, pod murami zgromadziło się kilkanaście osób, które nawołują do buntu. Odpalili także race i wzniecili pożar. Na miejscu pojawiły się patrole. Dowódca działań podzielił zadania i skierował funkcjonariuszy w stronę tłumu. Policjanci musieli zatrzymać agresywne osoby. Pożarem przy budynku zajęli się strażacy, którzy dojechali na miejsce. W czasie działań służb, ruchem kierowali policjanci, by na drodze nie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Teren został zabezpieczony przez funkcjonariuszy - opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

1/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

2/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

2/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

3/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

3/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

4/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

4/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

5/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

5/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

6/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

6/6 Ćwiczenia służb przed zakładem karnym

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości