Wiadomości

Będą kolejne utrudnienia. Rusza remont ul. Olimpijskiej

12 listopada 2021, 14:31
fot. Anna Kluwak
Kierowcy w Gorzowie nie mają łatwo z powodu remontów dróg. Natomiast od wtorku 16 listopada rozpoczyna się kolejna inwestycja, która spowoduje utrudnienia w ruchu. Tym razem chodzi o remont ul. Olimpijskiej, który będzie prowadzony przy ruchu wahadłowym.

Przebudową ul. Olimpijskiej na odcinku od ronda Myśliborskiego do Al. 11 Listopada zajmie się firma Maldrobud z Myśliborza za kwotę 1 mln 69 tys. 829,36 zł. Wykonawca ruszy z pierwszymi pracami we wtorek 16 listopada – wówczas zajmie się frezowaniem jezdni. Co istotne, prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu kołowego. Na czas frezowania jezdni, ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany ręcznie przez wykonawcę. W miejscu prowadzenia robót będzie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Frezowanie jezdni ma potrwać do środy 17 listopada.

Natomiast w czwartek 18 listopada planowane jest prowadzenie dalszych prac związanych z układaniem nowej nawierzchni. Prace będą realizowane przy utrzymaniu ruchu dwukierunkowego i jednoczesnym ręcznym sterowaniu ruchem. Wykonawca zastrzega, że podane daty są orientacyjne i wszystko zależy od pogody.

Firma Maldrobud oprócz sfrezowania istniejącej zdegradowanej warstwy asfaltu oraz wykonania nowej nakładki asfaltowej będzie musiała zająć się przebudową skrzyżowania ul. Olimpijskiej i ul. Ciołkowskiego. W ramach prac przewiduje się również wykonanie przebudowy i ułożenie nowego chodnika z kostki brukowej betonowej, wymianę kolektora fi 1000 wraz z podłączeniem do studni oraz regulację istniejących studni kanalizacyjnych.

Według umowy, wykonawca ma czas do końca grudnia 2021 roku na zrealizowanie wszystkich prac.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości