Wiadomości

Będą kolejne utrudnienia. Rusza remont ul. Olimpijskiej

12 listopada 2021, 14:31
fot. Anna Kluwak
Kierowcy w Gorzowie nie mają łatwo z powodu remontów dróg. Natomiast od wtorku 16 listopada rozpoczyna się kolejna inwestycja, która spowoduje utrudnienia w ruchu. Tym razem chodzi o remont ul. Olimpijskiej, który będzie prowadzony przy ruchu wahadłowym.

Przebudową ul. Olimpijskiej na odcinku od ronda Myśliborskiego do Al. 11 Listopada zajmie się firma Maldrobud z Myśliborza za kwotę 1 mln 69 tys. 829,36 zł. Wykonawca ruszy z pierwszymi pracami we wtorek 16 listopada – wówczas zajmie się frezowaniem jezdni. Co istotne, prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu kołowego. Na czas frezowania jezdni, ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany ręcznie przez wykonawcę. W miejscu prowadzenia robót będzie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Frezowanie jezdni ma potrwać do środy 17 listopada.

Natomiast w czwartek 18 listopada planowane jest prowadzenie dalszych prac związanych z układaniem nowej nawierzchni. Prace będą realizowane przy utrzymaniu ruchu dwukierunkowego i jednoczesnym ręcznym sterowaniu ruchem. Wykonawca zastrzega, że podane daty są orientacyjne i wszystko zależy od pogody.

Firma Maldrobud oprócz sfrezowania istniejącej zdegradowanej warstwy asfaltu oraz wykonania nowej nakładki asfaltowej będzie musiała zająć się przebudową skrzyżowania ul. Olimpijskiej i ul. Ciołkowskiego. W ramach prac przewiduje się również wykonanie przebudowy i ułożenie nowego chodnika z kostki brukowej betonowej, wymianę kolektora fi 1000 wraz z podłączeniem do studni oraz regulację istniejących studni kanalizacyjnych.

Według umowy, wykonawca ma czas do końca grudnia 2021 roku na zrealizowanie wszystkich prac.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości