• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 26 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Tak wygląda budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu [zdjęcia]

10 listopada 2021, 10:34
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Trwają intensywne prace przy budowie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej w Gorzowie. Praktycznie gotowa jest już hala sportowa czy budynki warsztatowe. Natomiast przed wykonawcą wciąż sporo pracy przy zabytkowych wnętrzach dawnego szpitala.

Firma Mirbud ze Skierniewic od 13 stycznia 2020 roku prowadzi prace przy budowie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej. Koszt inwestycji to prawie 104 mln zł. Według wstępnych założeń, inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia 2021 roku. Tak, aby młodzież mogła rozpocząć naukę w nowych budynkach w roku szkolnym 2021/2022. Niestety ze względu na problemy w zabytkowym budynku po dawnym szpitalu, ten termin został przesunięty o rok i uczniowie rozpoczną tutaj naukę dopiero w roku szkolnym 2022/2023.

A jak wyglądają obecnie prace? Prawie gotowe są już budynki warsztatowe. Ich wyposażanie ma się rozpocząć 10 stycznia 2022 roku. Gotowy jest też parking na przywarsztatowym dziedzińcu. Hala sportowa też jest już praktycznie ukończona. Ułożony jest parkiet i wytyczone pola do gier zespołowych. 

W części poszpitalnej trwa aktualnie wymiana dachu oraz okien. Dopiero po zakończeniu tych dwóch rzeczy, będzie można przystąpić do roboty w zabytkowych wnętrzach. A pracy jest tam naprawdę sporo. 

Docelowo w budynkach CEZiB ma się kształcić około tysiąca uczniów. Będą to uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości