• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Kolejny zabytek przechodzi metamorfozę [zdjęcia]

9 listopada 2021, 10:02
fot. Michał Dzwoniarkiewicz/Drew-Plast Mazowiecki
Od maja trwają intensywne prace przy przebudowie budynków przy ul. Szkolnej na potrzeby Liceum Plastycznego. Wykonawca po raz kolejny pochwalił się, jak wygląda postęp prac przy inwestycji i co zostało zrobione.. To kolejny zabytkowy obiekt w Gorzowie, który jest remontowany przez firmę Drew-Plast Mazowiecki.

Jeszcze niedawno budynek po byłym gimnazjum przy ul. Szkolnej w Gorzowie po prostu straszył. Wnętrza w zabytkowym obiekcie pozostawiły sporo do życzenia, a niektóre pomieszczenia idealnie nadawałyby się jako sceneria do horroru. Na szczęście od maja 2021 roku trwa przebudowa budynku na potrzeby Liceum Plastycznego.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Drew-Plast Mazowiecki, która co jakiś czas lubi chwalić się efektami swojej pracy i przedstawia raport z placu budowy. Tak samo jest w przypadku willi Jaehnego, której modernizacją również zajmuje się firma z podgorzowskiej Kłodawy.

Jak zapewnia firma Drew-Plast Mazowiecki, prace przy ul. Szkolnej przebiegają zgodnie z harmonogramem. - Na zabytkowym obiekcie trwają prace związane z wzmocnieniem drewnianych stropów, stawiane są ściany działkowe, wymieniana jest stolarka okienna, zszywane są pęknięcia na murze. Dodatkowo pojawiają się nowe instalacje elektryczne, teletechniczne i sanitarne. Przy budowie łącznika praca ruszyła pełną parą, dzięki zakończeniu prac przez archeologów. Wykonywane jest zbrojenie szybów windowych oraz częściowo na posadzkach wylany jest "chudziak" -  relacjonuje wykonawca i pokazuje zdjęcia.

Wykonawca ma 32 miesiące na realizację inwestycji. Tym samym wyremontowany budynek oraz łącznik powinien być gotowy w styczniu 2024 roku. Inwestycja kosztuje prawie 11 mln zł.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości