• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Ulica Ryska w fatalnym stanie. Remontem drogi zajmie się właściciel marketu Dino [zdjęcia]

9 listopada 2021, 13:01
fot. czytelniczka Kinga
Mieszkańcy os. Europejskiego od wielu lat wskazują na fatalny stan techniczny ul. Ryskiej. Droga jest dziurawa, a do tego nie ma chodników. Jednak pomimo to, został tam wybudowany market Dino, który chociaż jest gotowy od kilku miesięcy, to wciąż czeka na otwarcie. Powód? Inwestor nie otrzyma pozwolenia na użytkowanie, dopóki nie wyremontuje drogi. Jak się okazuje, prace remontowe mają zostać przeprowadzone jeszcze w tym tygodniu.

Do portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję zwróciła się czytelnika Kinga, mieszkanka osiedla Europejskiego. Chodzi o fatalny stan ul. Ryskiej oraz o market Dino, który chociaż został wybudowany w sierpniu, to do tej pory nie został otwarty. 

- Pomimo, że sklep jest już od dawna gotowy, to cały czas czekamy na jego otwarcie. Słyszymy różne plotki dotyczące przesuwanego terminu otwarcia. Problemy z wodą, pracownikami, ale również fatalny stan techniczny ul. Ryskiej przy której znajduje się sklep. Kwestia złego stanu ul. Ryskiej była poruszana przez mieszkańców w Urzędzie Miasta Gorzowa od wielu lat, ale niestety był brak jakiejkolwiek reakcji. Jest to droga bez poboczy dla pieszych, w fatalnym stanie, po której poruszają się piesi, w tym dzieci chodzące do szkoły, a także samochody ciężarowe i osobowe. Nie ukrywam, że sama zastanawiałam się jak miasto zgodziło się na to, żeby przy takiej drodze za której stan techniczny oczywiście odpowiada funkcjonował duży sklep spożywczy, do którego w sposób bezpieczny nie można dostać się pieszo. Chociaż nie ukrywam, że sklep ten będzie bardzo przydatny dla mieszkańców osiedla – mówi czytelniczka Kinga, mieszkanka os. Europejskiego.

Jak się okazuje, market Dino nie został otwarty, ponieważ dopóki właściciel sieci Dino Polska nie wyremontuje drogi dojazdowej, to nie dostanie pozwolenia na użytkowanie sklepu. Zwróciliśmy się z pytaniami w tej sprawie do działu prasowego Dino Polska oraz do Urzędu Miasta Gorzowa. Jednak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi od firmy Dino Polska, natomiast gorzowski magistrat potwierdził, że to właściciel sieci marketów ma wyremontować odcinek ul. Ryskiej.

- Zgodnie z decyzją wydziału dróg Urzędu Miasta Gorzowa z sierpnia 2020 roku, firma Dino Polska S.A. ma wyremontować około 100-metrowy odcinek ul. Ryskiej od granicy z ul. Piłkarską do zjazdu do sklepu. Ma to być konstrukcja drogi jak dla ruchu kategorii KR-2 o szerokości 6,0 m, o nawierzchni z masy bitumicznej. Jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą i nie będzie padał deszcz, to prace zostaną wykonane w terminie piątek 12 listopada i sobota 13 listopada – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Tym samym market Dino zostanie otwarty, jak tylko właściciel sieci wyremontuje drogę dojazdową. Stanie się to najprawdopodobniej w grudniu. Co z pozostałym odcinkiem ul. Ryskiej? On też zostanie wyremontowany, chociaż miasto nie potrafi obecnie wskazać terminu, kiedy to nastąpi.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości