• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Chrobrego gotowa dopiero w maju 2022 roku! Jest wniosek wykonawcy prac

3 listopada 2021, 12:47
fot. Anna Kluwak
Prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie potrwają dłużej, niż do końca grudnia 2021. Konsorcjum firm ZUE i FDO, które zajmuje się realizacją inwestycji, właśnie złożyło w Urzędzie Miasta Gorzowa, wniosek o przedłużenie terminu aż o 5 miesięcy. Tym samym ul. Chrobrego i Mieszka I powinna być gotowa do 26 maja 2022 roku.

Wydawałoby się, że inwestycja przy ul. Chrobrego i Mieszka I, którą zajmuje się konsorcjum firm ZUE i FDO nie jest zagrożona i prace zakończą się zgodnie z ostatnim aneksem do umowy, czyli do 31 października 2021 roku. 

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Będzie poślizg i to spory w przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I. Wykonawca właśnie złożył wniosek o wydłużenie terminu realizacji prac i to aż o 5 miesięcy.

- Do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynął właśnie wniosek o przedłużenie prac o 150 dni, czyli 26 maja 2022 roku. Powodem są prace archeologiczne, które dopiero pod koniec października zakończyły się na wysokości Arsenału. Teraz wniosek jest analizowany przez urzędników – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Wykonawca ma najwięcej pracy na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego, a także przy ul. Chrobrego na wysokości Arsenału oraz przy ul. Mieszka I od strony skrzyżowania z ul. Roosevelta.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości