• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Park Róż gotowy do końca listopada? Tak zapewnia wykonawca [zdjęcia]

30 października 2021, 13:10
Wykonawca rewitalizacji parku Róż ma czas do końca listopada na 2021 roku na zakończenie inwestycji. Patrząc na to, co obecnie dzieje się w parku, można śmiało stwierdzić, że jest jeszcze sporo do zrobienia. Jednak wykonawca, zapewnia, że prace zostaną zrealizowane w terminie.

Rewitalizacja parku Róż to jedna z inwestycji, która wzbudza wśród mieszkańców Gorzowa największe emocje i nie ma co się dziwić, bo przez wiele miesięcy w parku nie działo się prawie nic. Dużo kontrowersji wzbudził odłów ryb ze stawu oraz próba odmulenia stawu, który następnie zarósł i wyglądał jak obraz nędzy i rozpaczy o czym pisaliśmy w artykule „Czytelnik: Park Róż to obecnie obraz nędzy i rozpaczy”.

Dopiero na początku na przełomie września i października było widać, że wykonawca wziął się w końcu do roboty i dało się zauważyć zmiany w parku. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „W parku Róż w końcu widać zmiany. Zobacz, jak przebiegają prace”.

Inwestycja warta 5 mln 999 tys. zł rozpoczęła się w styczniu 2021 roku i miała się zakończyć pod koniec września, jednak tak się nie stało, bo już w wakacje wykonawca, czyli firma Exalo Drilling S.A. zawnioskowała o nowy termin, czyli 30 listopada.

Dlatego też redakcja portalu gorzowianin.com postanowiła sprawdzić, jak wygląda park Róż na miesiąc przed terminem zakończenia prac. Jak się okazuje, przed wykonawcą wciąż jeszcze sporo pracy. Wciąż nie zrobione są schody od strony ronda Kosynierów Gdyńskich, parkowe alejki czy fontanna w ogrodzie różanym. Natomiast najwięcej pracy jest przy budowie tarasów na brzegach stawu. W tym przypadku jest jeszcze wiele do zrobienia, a poziom zaawansowania robót można oszacować na około 50%. Jedynym miejscem, gdzie wszystko jest praktycznie gotowe, jest nowy plac zabaw, gdzie już jakiś czas temu zostały zainstalowane nowe urządzenia.

Natomiast sam wykonawca zapewnia, że prace zakończą się w terminie, czyli do 30 listopada. - Dobra pogoda sprzyja prowadzeniu prac w Parku Wiosny Ludów. Kontynuowane są roboty przy budowie tarasów, fontanny, schodów, alejek i placu zabaw. Zdaniem wykonawcy, jeśli warunki pogodowe pozwolą, finał prac powinien nastąpić w listopadzie. Część prac wykończeniowych uzależnionych jest od pogody, jeśli nadal będzie sprzyjająca, harmonogram prac nie będzie przedłużany. Wiosnę, mieszkańcy będą mogli powitać w odnowionym parku – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości