Wiadomości

Parking przy dawnym Tesco zostanie zamknięty

2 listopada 2021, 14:32
fot. Anna Kluwak
W piątek 5 listopada zostanie zamknięty parking przy dawnym Tesco przy ul. Górczyńskiej. To decyzja nowego właściciela, który kupił budynek po Tesco wraz z całą działką. Jak podkreśla firma, parking zostanie zamknięty prewencyjnie, aż do momentu kiedy rozpoczną się pierwsze prace przy przebudowie obiektu.

Najpierw HIT, później Tesco - sklep przy ul. Górczyńskiej 19 był z nami prawie 25 lat. W połowie sierpnia jednak został zamknięty na dobre. Od tamtej pory pojawiało się bardzo dużo spekulacji na temat tego, co powstanie na atrakcyjnej działce w samym sercu osiedla. Portal gorzowianin.com informował na początku października o tym, że budynek po dawnym Tesco przy ul. Górczyńskiej został sprzedany i trafił w ręce Grupy Saller. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Budynek po Tesco na Górczyńskiej sprzedany. Co tam powstanie?".

Po tym, jak Tesco zostało zlikwidowane, wielki parking przed dawnym hipermarketem nie świeci jednak pustkami. Wielu kierowców postanowiło wykorzystać to miejsce jako bezpłatny parking, często zostawiając tutaj swoje pojazdy na dłuższy czas. Tak jest w przypadku ciężarówek czy busów. Jednak parkują tam też okoliczni mieszkańcy. 

Niestety mamy złą wiadomość dla wszystkich zostawiających swoje auta na parkingu przy dawnym Tesco. W piątek 5 listopada parking zostanie zamknięty, a informacja pojawiła się na tabliczkach przy wjeździe od strony ul. Górczyńskiej oraz od strony ul. Niepodległości - "Zakaz parkowania na terenie obiektu TESCO. 5.11.2021 parking zostanie zamknięty bez możliwości wjazdu/wyjazdu".

- Zamykamy parking prewencyjnie. Nie chcemy, aby na tym terenie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Tym bardziej, że odbywają się tam zloty samochodowe czy kierowcy robią sobie wyścigi. Obiekt będzie zamknięty do momentu rozpoczęcia prac związanych z przebudową. Te ruszą w 2022 roku – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu Saller Group.

Póki co, firma nadal nie chce zdradzać szczegółów na temat tego co powstanie w budynku po dawnym Tesco. Jednak jedno jest pewne, zostanie przebudowany i możemy spodziewać się tam np. parku handlowego.

Grupa Saller kupuje parki handlowe na terenie całej Polski lub buduje całkowicie od podstaw nowe obiekty. Natomiast w przypadku kupna gotowych obiektów Grupa Saller przebudowuje je i przeprowadza ich gruntowną metamorfozę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości