• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Prezydent Wójcicki przeprasza za utrudnienia i jednoczesne remonty

3 listopada 2021, 13:29
fot. archiwum
Podczas porannych i popołudniowych godzin szczytu, kierowcy muszą się liczyć ze staniem w korkach nawet po kilkadziesiąt minut. Wszystko przez zamkniętą ul. Chrobrego na wysokości Arsenału i trwający remont Trasy Nadwarciańskiej. Prezydent Jacek Wójcicki przeprasza, że dwa tak ważne remonty prowadzone są w tym samym czasie, ale miasto musiało do końca roku wykorzystać pieniądze.

Kierowcy nie mieli łatwo, kiedy została zamknięta ul. Chrobrego na wysokości Arsenału. A teraz doszedł jeszcze remont Trasy Nadwarciańskiej. Dlatego też od kilku dni przejechanie z jednej strony Warty na drugą, to spore wyzwanie, zwłaszcza w godzinach szczytu, przez co trzeba odstać w korku nawet kilkadziesiąt minut. Kierowcy, którzy chcieli objechać zakorkowaną Trasę Nadwarciańską, wpadali w korek przy ul. Grobla, na moście Staromiejskim czy ul. Spichrzowej. Jednak takiego scenariusza można się było spodziewać, jeżeli prowadzi się w tym samym czasie remont na dwóch najważniejszych drogach łączących centrum Gorzowa z Zawarciem i Zakanalem.

- Szybciej na pieszo ze Staszica na Zawarcie niż autem czy autobusem... Jest dramat - podkreśla czytelniczka Patrycja. - I ktoś powie że 45 min przesiadkowego biletu starcza na przejazd, jak autobus z Kwiatowej do ronda Myśliborskiego jechał po południu przeszło godzinę - ironizuje Monika. - Od mostu Koniawskiego do ronda św. Jerzego jechałem 50 minut. A gdzie jeszcze dojazd do centrum? - opisywał czytelnik Wojciech. - Stałam w takim korku 60 min, gdzie normalnie przejechanie tej trasy zajmuje mi 15 min. Dramat - stwierdza Aleksandra. - Proponuje więcej remontów. Jak można rozkopać całe miasto? - pyta się z kolei czytelniczka Anna.

Z kolei prezydent Gorzowa Jacek Wójciki przeprasza za remontu dwóch tak ważnych dróg w tym samym czasie i tłumaczy, że miasto nie miało innego wyjścia. - Remont Trasy Nadwarciańskiej jest dużym utrudnieniem, jednak musieliśmy wykorzystać pieniądze, które pozyskaliśmy na ten cel. Tak naprawdę za te kilka dni zapomnimy o tym remoncie i będziemy jeździć po równej drodze. Chodziło o to, aby nawierzchnia dalej nie niszczała i trzeba było natychmiast zareagować – tłumaczy w rozmowie z Radiem Gorzów Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jeszcze w środę 3 listopada mają rozpocząć się prace związane z układaniem nowej warstwy ścieralnej na Trasie Nadwarciańskiej. Na czas układania nawierzchni na pasach skrajnych na wysokości zjazdu z Trasy Nadwarciańskiej w ul. Zieloną oraz na wysokości wjazdu na Trasę Nadwarciańską z ul. Zielonej i z ul. Grobla niezbędne będzie czasowe zamknięcie tych połączeń. Natomiast prace przy wylewaniu asfaltu, regulacji studni kanalizacyjnych oraz korekcie niwelety mają potrwać do soboty 6 listopada. Firma Eurovia Polska zastrzega, że podane daty są orientacyjne i są uzależnione od warunków atmosferycznych.

Z kolei przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I zakończy się dopiero w maju 2022 roku. Wykonawca inwestycji złożył właśnie wniosek o wydłużenie prac, która miały zakończyć się do końca grudnia 2021 roku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Chrobrego gotowa dopiero w maju 2022 roku! Jest wniosek wykonawcy prac”. To oznacza, że niezbyt szybko przejedziemy ul. Chrobrego na wysokości Arsenału.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości