Wiadomości

Jest decyzja w sprawie świątecznego oświetlenia Gorzowa

2 listopada 2021, 09:40
fot. archiwum
Dużo skromniej, niż zazwyczaj – tak ma wyglądać w tym roku Gorzów na Święta Bożego Narodzenia. Wszystko przez to, jedyna firma, która złożyła ofertę na świąteczne oświetlenie miasta chciała ponad 649 tys. zł za ozdobienie przestrzeni miejskiej. Natomiast prezydent Jacek Wójcicki zdecydował, że to przesada i unieważnił przetarg. Dlatego też urzędnicy zdecydowali się na inne rozwiązanie.

Pod koniec października władze Gorzowa otworzyły  ofertę, która wpłynęła do drugiego przetargu na świąteczne oświetlenie miasta. Jak się okazało, do przetargu zgłosiła się ta sama firma, co za pierwszym razem, ale potencjalny wykonawca, firma Polamp chciała ponad 649 tys. zł, za świąteczne oświetlenie, czyli ponad 200 tys. zł więcej, niż w pierwszym postępowaniu. Natomiast miast przeznaczyło na ten cel zaledwie 303 tys. zł. 

Dlatego też zgodnie z przewidywaniami, przetarg został unieważniony. - Cena oferty firmy Polamp jest wyższa od kwoty, jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny oferty – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Jak się okazuje, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, nie zamierza ogłaszać kolejnego przetargu na świąteczne oświetlenie miasta. Czy to oznacza, że nie będzie w tym roku bożonarodzeniowych ozdób?

- Nie zdążymy ogłosić kolejnego przetargu i go rozstrzygnąć. Dlatego też szukamy innego rozwiązania. Zdecydowaliśmy się zmniejszyć zakres zadania i podzielić je na części. To oznacza, że świąteczne oświetlenie Gorzowa będzie dużo skromniejsze, niż planowaliśmy. Trwają rozmowy z poszczególnymi firmami zajmującymi się taką działalnością do których zwracamy się z zapytaniem ofertowym – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Według planów miał być oświetlony nie tylko Stary Rynek wraz z deptakiem przy ul. Sikorskiego oraz Kwadrat, ale również most Staromiejski, skwer przy ul. Woskowej czy rondo turbinowe. Teraz wiadomo, że ozdoby pojawią się przede wszystkim na Starym Rynku. 

Niektórzy mieszkańcy dopytywali się czy miasto nie ma swoich ozdób lub nie może takich świecidełek kupić na własność. - Miasto ma kilku swoich ozdób, takich jak łańcuchy świetlne czy małe choinki. Dlatego też te, które nadają się do wykorzystania, na pewno zostaną użyte. Jednak pozostałe ozdoby bardzo szybko się zużywają i dlatego trzeba wypożyczać nowe. Ponadto sami mieszkańcy chcą co roku zobaczyć coś innego, więc nie kupujemy większości ozdób na własność – komentuje Ciepiela.

Jak podkreśla rzecznik magistratu, finał rozmów z firmami niedługo. Wtedy dowiemy się, jak będzie wyglądał Gorzów na Święta Bożego Narodzenia 2021. Wiadomo jednak, że światełka zostaną włączone tradycyjnie 6 grudnia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości