• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zmieniamy czas na zimowy

30 października 2021, 10:35
Tradycyjnie w ostatni weekend października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Tym samym pośpimy o godzinę dłużej, ponieważ zegarki zostaną przestawione z godz. 3 w nocy na godz. 2 w nocy. Z kolei osoby pracujące na nocną zmianę, będą musiały zostać godzinę dłużej w pracy.

O przestawieniu zegarków musimy pamiętać już w ten weekend. W nocy z soboty 30 października na niedzielę 31 października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Dzięki temu cofniemy zegarki z godz. 3 w nocy na godz. 2. Czas zimowy będzie obowiązywał do niedzieli 27 marca 2022 roku.

Dla osób lubiących pospać oznacza to godzinę więcej snu, jednak nie dla wszystkich ta zmiana jest dobra. Osoby pracujące na nocną zmianę, będą musiały zostać godzinę dłużej w pracy. Z kolei kursujące pociągi o godzinie 3.00 zatrzymają się na około 60 minut na najbliższej stacji. Ruszą zgodnie z rozkładem według „nowego” czasu. 

Do tych miast musi się dostosować również komunikacja miejska w Gorzowie. - W związku ze zmianą czasu z soboty na niedzielę kursy linii nocnych nr 501 o godzinie 2.57 oraz nr 502 o godzinie 2.50 z przystanku Kostrzyńska-MZK wykonane będą po zmianie czasu – mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Kiedyś przestawianie zegarków dwa razy w roku dawało wiele korzyści. Dzisiaj jest to bardziej udręką, niż wiąże się jakimikolwiek korzyściami. Dlatego od kilku lat toczy się dyskusja na temat zasadności zmiany czasu w Unii Europejskiej. Początkowo Komisja Europejska proponowała, aby we wszystkich państwach należących do UE obowiązywał czas letni. Później stwierdzono, że każde państwo powinno samodzielnie decydować o tym czy chce zostać przy czasie letnim czy zimowym. Jednak prace nad odejściem od zmian czasu zostały zawieszone na szczeblu europejskim jeszcze przed pandemią.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości