• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Co ze świątecznym oświetleniem Gorzowa?

28 października 2021, 08:00
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie ofertę, która wpłynęła do drugiego przetargu na świąteczne oświetlenie miasta. Jak się okazało, do przetargu zgłosiła się ta sama firma, co poprzednio, ale potencjalny wykonawca chce ponad 649 tys. zł, za świąteczne oświetlenie, czyli ponad 200 tys. zł więcej, niż w pierwszym postępowaniu.

W połowie października władze Gorzowa unieważniły przetarg na świąteczne oświetlenie miasta. Wszystko przez to, że firma Polamp, która jako jedyna firma złożyła ofertę chciała aż 496 tys. 426 zł za wykonanie usługi, czyli o 195 tys. 145 zł więcej, niż zapisało na ten cel miasto. Dlatego też postępowanie zostało unieważnione, natomiast miasto ogłosiło nowy przetarg. 

Władze Gorzowa czekały do środy 27 października na zgłoszenia firm w ramach drugiego przetargu na wykonanie kompleksowej usługi świątecznego oświetlenia na terenie miasta. Tym razem budżecie na świąteczne oświetlenie zostały zapisane 303 tys. 61 zł, czyli o niespełna 2 tys. zł więcej niż poprzedni.

Natomiast do przetargu zgłosiła się ponownie tylko jedna i ta sama firma co w poprzednim postępowaniu. Jednak aktualna oferta firmy Polamp z Giżycka zaskakuje, bo jest wyższa o ponad 200 tys. zł od tego, co firma oferowała w pierwszym przetargu za dokładnie to samo zlecenie. Tym razem Polamp chce aż 649 tys. 697,87 zł za świąteczne oświetlenie miasta, czyli o 346 tys. 636,87 zł. 

Można się więc spodziewać, że i tym razem przetarg zostanie unieważniony, ponieważ oferta przewyższa dwukrotnie założony budżet. Tym samym władze Gorzowa będą musiały ogłosić nowy przetarg i liczyć na cud, że zgłosi się firma, które zmieści się w budżecie lub nieznacznie go przekroczy. Inaczej miasto będzie musiało słono dopłacić lub zrezygnować ze świątecznych świecidełek. Jaką decyzję podejmie w tej sprawie prezydent? Czekamy na odpowiedź.

Tak ma wyglądać Gorzów na Boże Narodzenie 2021

Kolejny rok z rzędu na święta najbardziej będzie błyszczał Stary Rynek wraz z deptakiem oraz Kwadrat. Jednak świąteczne oświetlenie pojawi się również w innych częściach miasta.

Na Starym Rynku pojawi się podświetlony napis 2022, elementy dekoracyjne w postaci bombek 3D, a także kareta wykonana z dwóch półksiężyców - większego i mniejszego, na szczycie których będą znajdować się kule 3D. Dodatkowo półksiężyce mają być ozdobione ornamentami roślinnymi imitującymi pnącza. Oczywiście na Starym Rynku nie zabraknie również żywej choinki.

Z kolei na kwadracie zostanie ustawiona co najmniej 10-metrowa choinka, tuż obok niej pojawi się element 3D w kształcie odwróconego z którego wystają elementy dekoracji w postaci słodyczy (lizaki/cukierki na patyku w różnych kształtach). Nie zbraknie też fotela św. Mikołaja, w którym będzie można usiąść, a całości dopełni figura bałwana.

Ponadto zostaną ozdobione latarnie na moście Staromiejskim, na deptaku przy ul. Sikorskiego, a także wzdłuż ul. Sikorskiego od skrzyżowania z Chrobrego do Dworcowej. Natomiast na skwerze przy ul. Woskowej zostanie ustawiona choinka i dwa anioły 3D. A na rondzie turbinowym przy Walczaka pojawi się podświetlany element w kształcie kielicha z koroną.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości