Wiadomości

Nie możesz odnaleźć grobu? Drogę wskaże nawigacja

31 października 2021, 10:38
fot. Marcin Kluwak
Osoby odwiedzające cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej w Gorzowie mogą korzystać z wyszukiwarki grobów, która pomaga w odnalezieniu danej mogiły. Wyszukiwarka ma wersję mobilną, która dzięki nawigacji doprowadzi bezpośrednio do grobu. To spore ułatwienie, zwłaszcza że gorzowski cmentarz ciągle się rozbudowuje i pojawiają się nowe groby.

Internetowa baza pochówków na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie działa od 21 października 2016 roku. Co istotne, wyszukiwarka ma wersję mobilną, dzięki której za pomocą nawigacji możemy dotrzeć do wybranego grobu. To spore ułatwienie zwłaszcza w przypadku dużego cmentarza, który ciągle się rozbudowuje i pojawiają się nowe groby.

Największą popularnością wyszukiwarka cieszy się oczywiście 1 listopada. W dniu Wszystkich Świętych z pomocy strony internetowej w odnalezieniu grobów bliskich korzysta blisko 10 tys. osób. 

Jak odnaleźć grób? Wystarczy wejść na stronę www.cmentarz.gorzow.pl i wpisać nazwisko lub datę zgonu. Wtedy wyskoczy nam lista osób, po kliknięciu zostanie pokazana lokalizacja z numerem rzędu i kwatery w której znajduje się nagrobek. Kwatery i rzędy mają odpowiednie kody, dzięki którym wyszukiwanie będzie błyskawiczne.

Natomiast użytkownicy telefonów komórkowych mogą skorzystać z nawigacji, która już bezpośrednio doprowadzi do grobu – tutaj również trzeba wejść na stronę internetową www.cmentarz.gorzow.pl. Jak przyznają urzędnicy – stworzenie takiej bazy było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom ludzi. Zwłaszcza osób spoza Gorzowa, które co roku mają problemy z odnalezieniem grobów bliskich na Wszystkich Świętych. Baza grobów jest co miesiąc aktualizowana.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości