• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nie możesz odnaleźć grobu na cmentarzu w Gorzowie? Drogę wskaże nawigacja

19 października 2023, 10:38, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Jak odaleźć grób na cmentarzu w Gorzowie? Pomoże w tym internetowa wyszukiwarka grobów, która pozwala odnaleźć miejsce pochówku osoby zmarłej na terenie cmentarza przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Co istotne, wyszukiwarka ma wersję mobilną, która dzięki nawigacji doprowadzi bezpośrednio do danej mogiły. Jest pomocna zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych.

Internetowa baza pochówków na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie działa od 2016 roku. Wyszukiwarka ma wersję mobilną, dzięki której za pomocą nawigacji możemy dotrzeć do wybranego grobu. To spore ułatwienie zwłaszcza w przypadku dużego cmentarza, który ciągle się rozbudowuje i pojawiają się nowe groby.

Największą popularnością wyszukiwarka cieszy się oczywiście 1 listopada. W dniu Wszystkich Świętych z pomocy strony internetowej w odnalezieniu grobów bliskich korzysta kilka tysięcy osób.

Wyszukiwarka grobów na cmentarzu w Gorzowie. Jak odnaleźć grób na cmentarzu w Gorzowie?

Jak odnaleźć grób? Wystarczy wejść na stronę gorzow.grobonet.com i wpisać nazwisko lub datę zgonu. Wtedy wyskoczy nam lista osób, po kliknięciu zostanie pokazana lokalizacja z numerem rzędu i kwatery, w której znajduje się nagrobek. Kwatery i rzędy mają odpowiednie kody, dzięki którym wyszukiwanie będzie błyskawiczne.

Natomiast użytkownicy telefonów komórkowych mogą skorzystać z nawigacji, która już bezpośrednio doprowadzi do grobu – tutaj również trzeba wejść na stronę internetową gorzow.grobonet.com. Jak przyznają urzędnicy – stworzenie takiej bazy było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom ludzi. Zwłaszcza osób spoza Gorzowa, które co roku mają problemy z odnalezieniem grobów bliskich na Wszystkich Świętych.

Baza grobów była do tej pory aktualizowana raz na miesiąc, natomiast od 2022 roku jest to robione codziennie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości