• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 88 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

W piątek przyjdź na ryneczek i spróbuj pysznej zupy dyniowej!

27 października 2021, 12:29
W piątkowy poranek na gorzowskim ryneczku będzie można spróbować wyśmienitej zupy dyniowej. Tak przynajmniej twierdzą kucharze, którzy ją przygotują. Będzie to działo się na oczach gorzowian. Start II Festiwalu Dyni i Chryzantem już o 9:30!

Degustacja jesiennego przysmaku nastąpi po godzinie 10:00. Gar zupy z dyni przygotują gorzowscy kucharze: Kamil Tużnik, Bartosz Wicherek i Dawid Tillmann. To oni, wraz z uczniami będą gotować zupę dyniową i częstować nią klientów targowiska.

Okazją do wspólnego gotowania będzie III edycja Festiwalu Dyni i Chryzantemy oraz trwający Międzynarodowy Rok Warzyw i Owoców. Festiwal organizowany jest w ostatni piątek października.

- Festiwal jest okazją, by kupcy w sposób szczególny wyeksponować swój towar, a my zadbamy o to, by tego dnia nikt nie wyszedł z ryneczku bez dyni czy donicy z chryzantemą – powiedziała prezes GRH Agata Dusińska. Dyniowe gotowanie to kolejna wspólna kulinarna akcja GRH, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Miasta. 

To nie pierwsza tego typu akcja na gorzowskim ryneczku. Wcześniej powstał tu gorzowski przysmak jabłkowy - masło z renety lansberskiej oraz gorzowski barszcz wigilijny, który wspólnie gotowali Paweł Salamon, Krzysztof Marciniak i Dawid Szkudlarek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości