Wiadomości

Gorzów daleko w tyle w Rankingu Samorządów

27 października 2021, 12:19
fot. archiwum
„Rzeczpospolita” opublikowała właśnie Ranking Samorządów, w którym pod lupę zostały wzięte miast na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Oceniana była dbałość o mieszkańców, czyste środowisko oraz zarządzanie. Gorzów w kategorii miast na prawach powiatu wypadł naprawdę słabo, bo zajął odległe 51 miejsce na 65 możliwych.

„Rzeczpospolita” po raz kolejny przygotowała Ranking Samorządów z podziałem na ranking miast na prawach powiatu, gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich. Jak pisze „Rzeczpospolitej" oceniają w nim efekty działań miast i gmin w zakresie dbałości o jakość życia mieszkańców, stan środowiska i rozwój ekonomiczny przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania.

- W tegorocznej edycji maksymalnie można było uzyskać 107 pkt (30 pkt w kategorii finanse i rozwój, 38 pkt w kategorii dbałość o mieszkańców, 29 pkt w kategorii czyste środowisko i 10 pkt w kategorii zarządzanie). Przy czym warto zauważyć, że wysokie miejsce w zestawieniu ogółem nie oznacza, że we wszystkich obszarach dane miasto czy gmina uzyskała najlepsze wyniki. Z jednej strony może to świadczyć o równym zaspokajaniu różnych, czasami przeciwstawnych potrzeb mieszkańców, z drugiej to pewne wskazówki, gdzie jeszcze można się poprawić – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Gorzów znalazł się w rankingu miast na prawach powiatu pośród 65 miejscowości z całej Polski. Jak wypadł Gorzów na tle innych, często mniejszych miast? Można śmiało stwierdzić, że naprawdę kiepsko, bo zajął odległe 51 miejsce na 65 możliwych z wynikiem 55,10 pkt.

Za nami są takie miasta jak Mysłowice (52 miejsce), Tarnobrzeg (53 miejsce), Wałbrzych (54 miejsce), Skierniewice (56 miejsce), Przemyśl (57 miejsce), Legnica (60 miejsce), Włocławek (62 miejsce), Grudziądz (63 miejsce) czy Siedlce(64 miejsce). Natomiast ostatnie 65 miejsce w rankingu zajmuje Radom z wynikiem 40,05 pkt. 

Z kolei pierwsza trójka wygląda następująco: Gliwice 89,07 pkt, Katowice 85,76 pkt oraz Kraków 82,66.  Wysoko w rankingu znalazły się natomiast takie miasta jak Dąbrowa Górnicza (6 miejsce), Leszno (10 miejsce), Rybnik (16 miejsce), Konin (17 miejsce) czy Łomża (23 miejsce).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości