Wiadomości

Kolejne podejście do oświetlenia stadionu żużlowego

26 października 2021, 11:07
fot. Patryk Stachowiak
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie ogłosił kolejny przetarg na modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza. Wszystko przez to, że poprzednie postępowanie unieważniono, ponieważ oferty po prostu szokowały – najtańsza firma chciała 1,9 mln zł, czyli ponad trzy razy więcej niż miał w budżecie na ten cel OSiR. Tym razem potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 3 listopada.

Temat modernizacji oświetlenia na stadionie im. Edwarda Jancarza wzbudził spore emocje wśród mieszkańców Gorzowa. Zarządca stadionu, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie musi dostosować oświetlenie na stadionie do wymogów telewizji i wymogów licencyjnych PGE Ekstraligi. A chodzi dokładnie o to, aby murawa na stadionie była odpowiednio oświetlona, bo obecnie jest tam po prostu ciemno i przeprowadzając jakąkolwiek dekorację trzeba doświetlać podium przenośnymi lampami. Obecnie murawa jest oświetlona na poziomie 74 luksów, a powinna być na poziomie aż 1200 luksów.

Dlatego też we wrześniu OSiR ogłosił przetarg na modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym. Natomiast na początku października zostały otworzone oferty, których wysokość po prostu szokowała. Najtańszą ofertę złożyła firma Twój Elektryk 24 z Kątów Wrocławskich na kwotę 1 mln 845 tys. zł, czyli ponad trzy razy więcej niż miał w budżecie na ten cel OSiR. Z kolei firma Eltel z Poznania zaoferowała kosmiczną kwotę w wysokości aż 3 mln 75 tys. zł. To pięciokrotnie więcej niż mógł wydać na ten cel OSiR.

Tak ogromne kwoty spowodowały, że dyrektor OSiRu postanowił unieważnić postępowanie i ogłosić nowy przetarg. - Czekamy na zgłoszenia firm do 3 listopada. Nasz budżet to niezmiennie 600 tys. zł, dlatego też nie spodziewamy się, aby pod koniec roku udało znaleźć firmę, która podejmie się tego zlecenia. Wiele firm kończy inne inwestycje i nie startuje w przetargach. Dlatego prawdopodobnie trzeba będzie ogłosić trzeci przetarg w styczniu 2022 roku. Jednak próbujemy i zobaczymy, jakie oferty wpłyną do nas tym razem – komentuje Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Gdyby udało się jednak wybrać wykonawcę, wówczas oświetlenie musiałoby zostać zmodernizowane do 31 marca 2022 roku, czyli przed startem sezonu żużlowego. Jeżeli nie zostaną spełnione wymogi Ekstraligi, co do oświetlenia stadionu, wówczas Stal Gorzów może nie dostać licencji na starty na własnym torze w sezonie 2022. - Jesteśmy w kontakcie z PGE Ekstraligą. Jeżeli nie uda się zmieścić w budżecie, trzeba będzie szukać zewnętrznego dofinansowania – podkreśla Rój.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości