Wiadomości

Jest szansa na Decathlon i TK Maxx w Gorzowie

26 października 2021, 15:04
fot. shop.city
Kolejny park handlowy z pozwoleniem na budowę w Gorzowie. To Shopp City, który powstanie przy ulicy Walczaka. Powierzchnia planowanego obiektu handlowego to 22 223 m2 z parkingiem przy obiekcie zapewniającym 876 miejsc parkingowych. Celem inwestora jest zapewnienie klientom dostępu do nowoczesnej i wszechstronnej oferty handlowej.

Przyspieszenie w zakresie zagospodarowania miejskich terenów z przeznaczeniem na usługi i handel wielkopowierzchniowy daje szansę na pojawienie się w Gorzowie kolejnych dużych marek handlowych, na które czekają mieszkańcy. Już teraz zainteresowane Gorzowem są takie firmy jak Decathlon, TK Maxx, czy Hebe.

- Gorzów się rozwija. Coraz częściej możemy rozpoczynać rozmowy z dużymi markami, które do realizacji swoich planów handlowych potrzebują dużych powierzchni ekspozycyjnych i magazynowych. Do tej pory nie dysponowaliśmy terenami, które „od ręki” byłyby gotowe do realizacji takich przedsięwzięć. Sprzedaż miejskich gruntów z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, umożliwiająca handel wielkopowierzchniowy znacząco wpływa na pozycję negocjacyjną Gorzowa z dużymi partnerami handlowymi - podkreśla Jacek Gumowski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestora i Biznesu. 

Projekt poza ofertą retail parku oraz sklepu DIY powstaje we współpracy z operatorem spożywczym sieci SELGROS. Dodatkowo, jak zapewnia inwestor już trwają rozmowy z markami, których w Gorzowie nie ma, więc uruchomienie parku zapewni mieszkańcom dodatkową atrakcję w postaci bliskości sklepów, do których dotąd jeździli poza Gorzów. O etapach realizacji inwestycji inwestor poinformuje wkrótce. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości