Wiadomości

Decathlon w Gorzów Power Center

29 października 2022, 15:04
fot. shop.city
Kolejny park handlowy z pozwoleniem na budowę w Gorzowie. To Gorzów Power Center, który powstanie przy ulicy Walczaka. Powierzchnia planowanego obiektu handlowego to 22 223 m2 z parkingiem przy obiekcie zapewniającym 876 miejsc parkingowych. Celem inwestora jest zapewnienie klientom dostępu do nowoczesnej i wszechstronnej oferty handlowej.

Przyspieszenie w zakresie zagospodarowania miejskich terenów z przeznaczeniem na usługi i handel wielkopowierzchniowy daje szansę na pojawienie się w Gorzowie kolejnych dużych marek handlowych, na które czekają mieszkańcy. Już teraz zainteresowane Gorzowem są takie firmy jak Decathlon, TK Maxx, czy Hebe.

- Gorzów się rozwija. Coraz częściej możemy rozpoczynać rozmowy z dużymi markami, które do realizacji swoich planów handlowych potrzebują dużych powierzchni ekspozycyjnych i magazynowych. Do tej pory nie dysponowaliśmy terenami, które „od ręki” byłyby gotowe do realizacji takich przedsięwzięć. Sprzedaż miejskich gruntów z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, umożliwiająca handel wielkopowierzchniowy znacząco wpływa na pozycję negocjacyjną Gorzowa z dużymi partnerami handlowymi - podkreśla Jacek Gumowski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestora i Biznesu. 

Projekt poza ofertą retail parku oraz sklepu DIY powstaje we współpracy z operatorem spożywczym sieci SELGROS. Dodatkowo, jak zapewnia inwestor już trwają rozmowy z markami, których w Gorzowie nie ma, więc uruchomienie parku zapewni mieszkańcom dodatkową atrakcję w postaci bliskości sklepów, do których dotąd jeździli poza Gorzów. O etapach realizacji inwestycji inwestor poinformuje wkrótce. 

Decathlon w Gorzów Power Center

- Już niebawem, bo na wiosnę 2023 ruszamy z budową. Z kolei otwarcie centrum planujemy na wiosnę 2024. Cieszymy się też bardzo z uznania i zaufania, jakim najemcy darzą nasze przedsięwzięcie. Po energicznym rozpoczęciu procesu komercjalizacji już teraz wiemy, że swoje przestronne sklepy otworzą tu takie marki jak Biedronka, Decathlon, Sinsay czy Martes Sport. Finalizujemy także ustalenia z innymi najemcami i już teraz wiemy, że oferta zakupowa naszego gorzowskiego centrum handlowego nie będzie miała sobie równych w okolicy - mówi Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości