• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Rusza remont Trasy Nadwarciańskiej. Jakie czekają nas utrudnienia?

25 października 2021, 16:26
fot. gorzowianin.com
W środę 27 października rozpoczną się pierwsze prace związane z remontem Trasy Nadwarciańskiej. Prace będą podzielone na dwa etapy, a wykonawca zajmie się na początek frezowaniem asfaltu. Roboty będą odbywały się przy otwartym ruchu, przez co kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zgodnie z zapowiedziami, w środę 27 października rozpoczną się prace związane z remontem Trasy Nadwarciańskiej na odcinku od ronda Santockiego do ronda Kasprzaka, o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Po weekendzie ruszy remont Trasy Nadwarciańskiej”. Przebudową drogi na długości około 1,2 km zajmie się firma Eurovia Polska S.A., która złożyła najtańszą ofertę. Inwestycja będzie kosztować miasto 1 mln 380 tys. 685,06 zł.

Prace zostaną podzielone na dwa etapy i będą przeprowadzane przy zachowaniu ruchu, jednak kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. W środę 27 sierpnia wykonawca zajmie się frezowaniem warstwy ścieralnej zniszczonego asfaltu na wszystkich czterech pasach. W tym czasie ruch samochodowy będzie się odbywał po istniejących pasach ruchu z lokalnym przewężeniem w miejscu robót, przy ograniczonej prędkości do 30 km/h i nadzorze służb wykonawcy. Frezowanie asfaltu ma potrwać do piątku 29 października. 

Natomiast do drugiego etapu prac, firma Eurovia Polska przystąpi dopiero po Wszystkich Świętych. Na tzw. okres przejściowy w dniach 30 października – 2 listopada, ruch na Trasie Nadwarciańskiej zostanie puszczony o sfrezowanej jezdni, z występującymi poprzecznymi uskokami w miejscach dylatacji. Przez ten czas na jezdni nie będzie oznakowania poziomego, a przeciwne kierunku odseparowane zostaną za pomocą tablic kierujących. W ramach czasowej organizacji ruchu wykonawca ustawi odpowiednie znaki ostrzegawcze oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Z kolei w środę 3 listopada rozpoczną się prace związane z układaniem nowej warstwy ścieralnej. W tym czasie ruch będzie się odbywał po zawężonej jedni, czyli po jednym pasie w każdą stronę, gdzie będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h.

- Na czas układania nawierzchni na pasach skrajnych na wysokości zjazdu z Trasy Nadwarciańskiej w ul. Zieloną oraz na wysokości wjazdu na Trasę Nadwarciańską z ul. Zielonej i z ul. Grobla niezbędne będzie czasowe zamknięcie tych połączeń. Wyznaczone zostaną objazdy przez most Koniawski i rondo Kasprzaka. W trakcie prac zmianie ulegnie również organizacja ruchu na rondzie Kasprzaka, wlot od strony węzła Gorzów Południe, gdzie okresowo będą zamykane wybrane pasy ruchu – opowiada Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Prace przy wylewaniu asfaltu, regulacji studni kanalizacyjnych oraz korekcie niwelety mają potrwać do soboty 6 listopada. Wykonawca zastrzega, że podane są orientacyjne są uzależnione od warunków atmosferycznych.

Miasto planuje na czas robót się utrzymać połączenia autobusowe linii 102, 107 i 125, które przebiegają przez Trasę Nadwarciańską i ul. Zieloną.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości