• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Oferty na oświetlenie stadionu żużlowego szokują. Co dalej z inwestycją?

9 października 2021, 20:45
fot. Patryk Stachowiak
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie otworzył oferty, które wpłynęły do przetargu na modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza. Miasto przeznaczyło na ten cel 600 tys. zł, natomiast kwoty jakie zaproponowały firmy po prostu szokują. Najtańsza oferta wynosi prawie 1,9 mln zł, a najdroższa przekracza 3 mln zł. Dlatego też OSiR zamierza unieważnić przetarg.

Podczas sierpniowej Sesji Rady Miasta gorzowscy radni zgodzili się na przeznaczenie 600 tys. zł na dotację celową na "modernizację oświetlenia na stadionie im. Edwarda Jancarza”. Wszystko po to, aby dostosować oświetlenie na stadionie do wymogów telewizji i wymogów licencyjnych PGE Ekstraligi. A chodzi dokładnie o to, aby murawa na stadionie była odpowiednio oświetlona, bo obecnie jest tam po prostu ciemno i przeprowadzając jakąkolwiek dekorację trzeba doświetlać podium przenośnymi lampami. Obecnie murawa jest oświetlona na poziomie 74 luksów, a powinna być na poziomie aż 1200 luksów.

Dlatego też Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza stadionem ogłosił przetarg na modernizację oświetlenia murawy na stadionie żużlowym. Jak się okazało, do przetargu wpłynęły dwie ofert, których wysokość po prostu szokuje. Najtańszą ofertę złożyła firma Twój Elektryk 24 z Kątów Wrocławskich na kwotę 1 mln 845 tys. zł, czyli ponad trzy razy więcej niż miał w budżecie na ten cel OSiR. Z kolei firma Eltel z Poznania zaoferowała kosmiczną kwotę w wysokości aż 3 mln 75 tys. zł. To pięciokrotnie więcej niż może wydać na ten cel OSiR.

Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie jest zszokowany tymi kwotami i podkreśla, że miasta nie stać na modernizację oświetlenia stadionu za takie kwoty, jakie zaproponowali potencjalni wykonawcy. Dlatego też przetarg zostanie unieważniony. 

Jeżeli nie zostaną spełnione wymogi Ekstraligi, co do oświetlenia stadionu, wówczas Stal Gorzów może nie dostać licencji na starty na własnym torze w sezonie 2022. Dlatego też OSiR nowy przetarg ogłosi prawdopodobnie w grudniu, tak aby można było otworzyć oferty w styczniu 2022 roku i zdążyć z realizacją inwestycji jeszcze przed startem sezonu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości