Wiadomości

Gorzów: Cmentarze w mieście zostały zamknięte

21 października 2021, 14:55
fot. archiwum
Władze miasta Gorzowa podęły decyzję o zamknięciu cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej oraz cmentarza wojennego przy ul. Walczaka. Wszystko przez silny wiatr, który łamie gałęzie i konary drzew, przez co stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Od samego rana w czwartek 21 października strażacy z Gorzowa i powiatu gorzowskiego mają pełne ręce roboty w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru. Tylko do godz. 14.30 gorzowscy strażacy wyjeżdżali do ponad 70 interwencji. Natomiast w całym województwie odnotowano ponad 600 zdarzeń.

Z powodu silnego wiatru, została podjęta decyzja o zamknięciu gorzowskich cmentarzy. Wszystko przez spadające gałęzie i konary drzew. - Z powodu zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców administrator gorzowskiego cmentarza przy ulicy Żwirowej podjął decyzję o zamknięciu cmentarza  w czwartek 21 października. Jeśli warunki pogodowe się poprawią bramy cmentarza zostaną otwarte w piątek 22 października – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Miasto podjęło również decyzję o zamknięciu cmentarza wojennego przy ul. Walczaka.

AKTUALIZACJA

22 października godz. 11 - Sytuacja pogodowa ustabilizowała się. Dlatego też w piątek 22 października cmentarze zostały ponownie otwarte. Trwa przegląd drzew na terenie nekropolii i usuwanie uszkodzeń, które wyrządziła wichura - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości