Gorzów: Cmentarze w mieście zostały zamknięte

21 października 2021, 14:55
fot. archiwum
Władze miasta Gorzowa podęły decyzję o zamknięciu cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej oraz cmentarza wojennego przy ul. Walczaka. Wszystko przez silny wiatr, który łamie gałęzie i konary drzew, przez co stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Od samego rana w czwartek 21 października strażacy z Gorzowa i powiatu gorzowskiego mają pełne ręce roboty w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru. Tylko do godz. 14.30 gorzowscy strażacy wyjeżdżali do ponad 70 interwencji. Natomiast w całym województwie odnotowano ponad 600 zdarzeń.

Z powodu silnego wiatru, została podjęta decyzja o zamknięciu gorzowskich cmentarzy. Wszystko przez spadające gałęzie i konary drzew. - Z powodu zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców administrator gorzowskiego cmentarza przy ulicy Żwirowej podjął decyzję o zamknięciu cmentarza  w czwartek 21 października. Jeśli warunki pogodowe się poprawią bramy cmentarza zostaną otwarte w piątek 22 października – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Miasto podjęło również decyzję o zamknięciu cmentarza wojennego przy ul. Walczaka.

AKTUALIZACJA

22 października godz. 11 - Sytuacja pogodowa ustabilizowała się. Dlatego też w piątek 22 października cmentarze zostały ponownie otwarte. Trwa przegląd drzew na terenie nekropolii i usuwanie uszkodzeń, które wyrządziła wichura - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości