• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

20 października 2021, 20:38
źródło: Shutterstock
Uwaga na pogodę, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem na terenie Gorzowa i całego województwa lubuskiego. W czwartek wiatr w porywach może dochodzić do 100 km/h na północy naszego regionu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem, które obowiązywać będzie od godz. 10 do godz. 20 w czwartek 21 października. Przewidywana prędkość wiatru to 45 km/h, jednak może w porywach osiągnąć nawet 100 km/h.

Ostrzeżenie to dotyczy Gorzowa, powiatu gorzowskiego, krośnieńskiego, międzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, świebodzińskiego.

Wichury mogą łamać gałęzie, przewracać drzewa czy też zrywać dachy i linie energetyczne. Szczególną ostrożnością powinni się wykazać się kierowcy, którzy nie będą mieli łatwych warunków do podróżowania. Niebezpieczne będą zwłaszcza gałęzie i konary spadające na jezdnię. Należy również unikać parkowania aut pod drzewami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości