Wiadomości

Gorzów będzie błyszczał na Boże Narodzenie? Jest kolejne podejście do świątecznego oświetlenia miasta

19 października 2021, 12:47
fot. archiwum
Władze Gorzowa po raz drugi ogłosiły przetarg na Wykonanie kompleksowej usługi oświetlenia świątecznego na terenie miasta. Tym razem firmy mogą składać swoje oferty do środy 27 października. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, wówczas Gorzów rozbłyśnie na święta w poniedziałek 6 grudnia.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com informował, że władze Gorzowa unieważniły przetarg na świąteczne oświetlenie miasta. Wszystko przez to, że jedyna firma, która złożyła swoją ofertę chciała aż 496 tys. 426 zł za wykonanie usługi, natomiast miasto miało zapisane na ten cel 300 tys. zł. Dlatego też władze Gorzowa zdecydowały, że to za dużo i nie dołożą brakujących 195 tys. 145 zł, więc postępowanie zostało unieważnione. 

Zgodnie z przewidywaniami portalu gorzowianin.com, miasto ogłosiło nowy przetarg na na wykonanie kompleksowej usługi świątecznego oświetlenia na terenie miasta. Tym razem potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do środy 27 października.

Według zamówienia, potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się dostawą i montażem bożonarodzeniowych ozdób, przyłączeniem ich do sieci, a następnie eksploatację w okresie świątecznym i demontaż w styczniu 2022 roku. 

Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty, wówczas firma będzie miała czas do niedzieli 5 grudnia na zamontowanie oświetlenia świątecznego, tak aby w poniedziałek 6 grudnia Gorzów mógł rozbłysnąć na święta. Ozdoby świąteczne będą świecić do niedzieli 16 stycznia 2022 roku. Następie firma będzie musiała zająć się demontażem ozdób.

Tak ma wyglądać Gorzów na Święta Bożego Narodzenia

Kolejny rok z rzędu na święta najbardziej ma błyszczeć Stary Rynek wraz z deptakiem oraz Kwadrat. Jednak świąteczne oświetlenie pojawi się również w innych częściach miasta.

Na Starym Rynku pojawi się podświetlony napis 2022, elementy dekoracyjne w postaci bombek 3D, a także kareta wykonana z dwóch półksiężyców - większego i mniejszego, na szczycie których będą znajdować się kule 3D. Dodatkowo półksiężyce mają być ozdobione ornamentami roślinnymi imitującymi pnącza. Oczywiście na Starym Rynku nie zabraknie również żywej choinki.

Z kolei na kwadracie zostanie ustawiona co najmniej 10-metrowa choinka, tuż obok niej pojawi się element 3D w kształcie odwróconego z którego wystają elementy dekoracji w postaci słodyczy (lizaki/cukierki na patyku w różnych kształtach). Nie zbraknie też fotela św. Mikołaja, w którym będzie można usiąść, a całości dopełni figura bałwana.

Ponadto zostaną ozdobione latarnie na moście Staromiejskim, na deptaku przy ul. Sikorskiego, a także wzdłuż ul. Sikorskiego od skrzyżowania z Chrobrego do Dworcowej. Natomiast na skwerze przy ul. Woskowej zostanie ustawiona choinka i dwa anioły 3D. A na rondzie turbinowym przy Walczaka pojawi się podświetlany element w kształcie kielicha z koroną.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości