Wiadomości

Po weekendzie ruszy remont Trasy Nadwarciańskiej

19 października 2021, 10:49
fot. archiwum
W środę 27 października mają rozpocząć się pierwsze prace związane z remontem Trasy Nadwarciańskiej. Na początek wykonawca zajmie się frezowaniem asfaltu, które będzie odbywało się przy otwartym ruchu. Jednak kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, ponieważ jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

Pod koniec września władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na remont Trasy Nadwarciańskiej i zdecydowały, że przebudową drogi na długości około 1,2 km zajmie się firma Eurovia Polska S.A., która złożyła najtańszą ofertę. Inwestycja będzie kosztować miasto 1 mln 380 tys. 685,06 zł.

Jak się okazuje, pierwsze prace przy remoncie Trasy Nadwarciańskiej rozpoczną się w środę 27 października. Na początek wykonawca zajmie się frezowaniem warstwy ścieralnej zniszczonego asfaltu na wszystkich czterech pasach. Podczas tych prac, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ jezdnia Trasy Nadwarciańskiej zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Frezowanie asfaltu potrwa dwa dni. Natomiast do dalszych prac, firma Eurovia Polska przystąpi dopiero po Wszystkich Świętych. Na ten okres, na Trasie Nadwarciańskiej pojawi się nowe ograniczenie prędkości i ruch zostanie puszczony po sfrezowanej jezdni.

Z kolei na początku listopada wykonawca zajmie się regulacją studni kanalizacyjnych oraz korektą niwelety. Następnie firma Eurovia Polska przystąpi do wykonania nowej warstwy ścieralnej. Wykonawca ma dwa miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac. To oznacza, że inwestycja powinna być gotowa w grudniu 2021 roku. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości