• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Przejścia podziemne przestaną straszyć. Na ścianach zamiast bazgrołów będzie graffiti lub mural?

14 października 2021, 17:16
fot. archiwum
Zaniedbane i wielokrotnie dewastowane przejścia podziemne przy ul. Górczyńskiej i Piłsudskiego w Gorzowie po prostu straszą. Nie chodzi już o niedziałające windy czy schody ruchome, ale o wszechobecny brud i pobazgrane ściany, które byłyby idealną scenerią do horrorów. Dlatego też zanim przejścia zostaną kompleksowo przebudowane, radny Piotr Wilczewski chce, aby ściany przejść podziemnych zostały pokryte... profesjonalnym graffiti.

Przejścia podziemne wraz ze schodami ruchomymi zostały oficjalnie otwarte w 2002 roku. Natomiast ówczesne władze Gorzowa zrobiły z tej okazji wielką imprezę z przecinaniem wstęgi. Jednak od kilku lat obraz przejść podziemnych jest zupełnie inny. Wciąż nieczynne windy, powybijane szyby, niedziałające schody ruchome, odpadające płytki, wszechobecny brud i ściany pokryte bazgrołami. 

Według zapowiedzi miasta, zdewastowane przejścia podziemne przy ul. Górczyńskiej i ul. Piłsudskiego mają zostać przebudowane w ramach planowanej budowy linii tramwajowej nr 4 na os. Górczyn. Kiedy to się stanie? Póki co, data rozpoczęcia inwestycji wciąż nie jest znana.

Dlatego też radny Piotr Wilczewski wpadł na pomysł, aby do tego momentu chociaż trochę upiększyć przejścia podziemne, które po prostu straszą. - Wszyscy zdajemy sobie sprawę z ilości napisów, jakie znajdują się na ścianach w przejściu podziemnym. Dlatego proponują udostępnienie tych ścian dla twórców graffiti i zorganizowanie konkursu na najciekawszy projekt i realizację. Dzięki temu możemy mieć kolejne ciekawe miejsce na mapie naszego miasta - stwierdza Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Oczywiście oprócz graffiti, na ścianach mogłyby pojawić się również ciekawe murale. Co na to miasto? Nie mówi "nie". - Jest to ciekawa propozycja, która jest warta przeanalizowana - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Ponadto radny wnioskuje w imieniu mieszkańców o naprawdę lub wymianę schodów ruchomych oraz windy w przejściach podziemnych przy ul. Piłsudskiego i Górczyńskiej. Jak tłumaczy Wilczewski, prace porządkowe polegające na naprawie ubytków w płytkach nie wpływają na funkcjonalność przejścia, które od wielu lat nie było remontowane. 

- Proszę o przeanalizowanie kosztów, jakie musiałoby ponieść miasto w momencie wymiany schodów i naprawy windy oraz zapisanie tych środków przyszłorocznym budżecie - apeluje radny.a

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości