• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Co z zapowiadaną przebudową deptaka na Hawelańskiej?

15 października 2021, 17:11
wizualizacja deptaka po przebudowie
Deptak przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek miał zostać przebudowany w 2021 roku. Miał, ale tak się nie stało, bo dwa przetargi skończyły się fiaskiem. W pierwszym oferty były o prawie 1,5 mln zł wyższe, a w drugim nie było chętnych. Dlatego też miasto zdecydowało, że inwestycję odłoży w czasie.

Przebudowa deptaka przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek to inwestycja, która nie spodobała się sporej części mieszkańców Gorzowa i przedsiębiorców. Skrajne emocje wywołało w ubiegłym roku zwłaszcza zabranie w miejsc parkingowych i ustawienia w ich miejscu dużych donic z drzewkami i kwiatami. Jednak likwidacja miejsc postojowych pozwoliła lokalom gastronomicznym znajdującym się przy ul. Wełniany Rynek na utworzenie ogródków gastronomicznych.

Sama przebudowa miała ruszyć w 2021 roku, ale ogłoszone przez miasto przetargi kończyły się fiaskiem. W pierwszym przetargu najtańsza oferta przewyższała założony budżet o prawie 1,5 mln zł, więc postępowanie zostało unieważnione. Natomiast w kolejnym przetargu nie zgłosiła się żadna firma, chociaż radni dołożyli 1 mln zł do puli przeznaczonej na remont ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek, co dawało łączną kwotę 3 mln 595 tys. zł. 

Wydawałoby się, że miasto rozpisze kolejny przetarg i ponownie będzie szukało wykonawcy prac.  Jednak od czerwca nie zostało ogłoszone żadne postępowanie. Natomiast radny Sebastian Pieńkowski zwrócił się z interpelacją w sprawie przebudowy deptaka przy ul. Hawelańskiej do prezydenta Gorzowa. Radny chciał dowiedzieć się, kiedy planowany jest termin remontu, ponieważ na skwerze przy Hawelańskiej ma zostać ustawiony pomnik Inki, natomiast radny Pieńkowski, chciałby uroczyście odsłonić pomnik Inki w momencie, kiedy roboty zostaną zakończone.

- Z uwagi na brak wyłonienia wykonawcy robót budowlanych dla modernizacji deptaka przy ul. Hawelańskiej oraz ul. Wełniany Rynek w bieżącym roku kalendarzowym, termin jej realizacji został przesunięty o co najmniej jeden rok kalendarzowy. Modernizacja ul. Hawelańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wełniany Rynek przy Studni Czarownic do skrzyżowania z ul. Jagiełły planowana jest na 2023 rok. Ten termin wynika również z konieczności koordynacji realizowanych innych zadań inwestycyjnych w obrębie ul. Hawelańskiej. Gdyby została rozpoczęta przebudowa ul. Hawelańskiej uniemożliwiłoby to wówczas dojazd do budynku Przemysłówki, w którym prowadzone są prace - tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Tym samym przebudowa deptaka przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek miałaby rozpocząć się najwcześniej w 2022 roku i zostać podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmowałby odcinek od ul. Sikorskiego do Studni Czarownic. Natomiast drugi od Studni Czarownic do skrzyżowania z ul. Jagiełły.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

1/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

2/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

2/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

3/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

3/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

4/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

4/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

5/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

5/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości