Wiadomości

Nie będzie zmian w trasie linii 128, bo „uczniowie mogą się przesiadać”

7 października 2021, 11:53
fot. archiwum
Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz i radny Robert Surowiec zwrócili się do prezydenta Gorzowa z interpelacją w sprawie wydłużenia trasy linii 128. Obecnie autobus kursuje od pętli na Piaskach do przystanku Górczyńska. Natomiast radni chcieliby, aby autobus rozpoczynał kurs na pętli Ustronie, następnie jechał na os. Piaski, dalej przez os. Staszica do pętli przy ul. Słowiańskiej. Miasto tłumaczy natomiast, że póki co nie zamierza wprowadzać żadnych zmian, a uczniowie mogą się przesiadać korzystając z biletu 45-minutowego.

W poniedziałek 4 października portal gorzowianin.com opisywał, że radna Marta Bejnar-Bejnarowicz oraz radny Robert Surowiec chcą zmian w kursowaniu linii autobusowej 128. Obecnie autobus tej linii jeździ na trasie od pętli Piaski przy ul. Kazimierza Wielkiego do przystanku Górczyńska. Natomiast radni chcieliby, aby autobus rozpoczynał kurs od przystanku na os. Ustronie, następnie jechał na os. Piaski i dalej przez os. Staszica aż do pętli na Słowiańskiej. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Radni chcą zmian w kursowaniu autobusu linii 128".

Radny Surowiec apelował aby przedłużyć linię 128 do pętli Ustronie, ponieważ uczniowie nie mają możliwości bezpośredniego dojazdu do szkół na osiedlu Piaski i muszą się przesiadać. Z kolei radna Bejnar-Bejnarowicz podkreślała, że linia w obecnym kształcie nie będzie dobrze funkcjonować i szkoda na to pieniędzy. 

Jak się okazuje, miasto póki co nie zamierza wprowadzać żadnych zmian w funkcjonowaniu linii 128 i tłumaczy, że rozkład jazdy był konsultowany ze szkołami z os. Piaski. - Podstawowym założeniem wprowadzenia linii 128 było bezpośrednie skomunikowanie os. Górczyn oraz Piaski, głównie pod kątem dowozu uczniów z tych dwóch obrębów. Rozkład jazdy został skomunikowany z odjazdami linii podstawowych 104 i 124 oraz uzupełniającej 125 z przystanku Górczyńska na którym "door to door" z nowego połączenia mogą korzystać osoby zamieszkujące bardziej oddalone rejony osiedla Górczyn, czyli Manhattanu, Ustronia czy rejonu ul. Dekerta. Rozkład jazdy oraz trasa linii autobusowej 128 były poddane konsultacjom z Liceum Ogólnokształcącym nr 1, Zespołem Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Społeczną Szkołą Podstawową - komentuje Iwona Olek, wiceprezydent Gorzowa.

Wiceprezydent Olek tłumaczy, że rozkład jazdy został przystosowany przede wszystkim do planu dzwonków lekcyjnych każdej ze szkół oraz został skomunikowany z odjazdami autobusu linii T2. Tak, aby nowe połączenie wychodziło naprzeciw oczekiwaniom uczniów szkół zlokalizowanych na terenie os. Piaski oraz skracało czas przejazdu.

- Przy projektowaniu rozkładu jazdy uwzględniono fakt obowiązywania biletu 45-minutowego, który uprawnia do nieograniczonej liczby przesiadek w czasie jego ważności oraz obsługę trasy uwzględniającą wykorzystanie istniejącej infrastruktury przystankowej. Ponadto miasto rozpoczęło prace nad opracowaniem dokumentu "Plan zrównoważonej mobliności miejskiej dla miejskiego obszaru funkcjonalnego Gorzowa", którego głównym celem będzie polepszenie dostępności obszarów miejskich i zapewnienie wysokiej jakości, zrównoważonej mobilności oraz transportu. Kiedy dokument będzie gotowy, zamierzamy zlecić także opracowanie optymalizacji układu sieci komunikacji miejskiej wraz z badaniami potoków pasażerskich w środkach transportu publicznego. W ramach tych działań zostanie również podjęta weryfikacja potrzeby modyfikacji przebiegu linii 128 – tłumaczy wiceprezydent Olek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości