• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nie będzie przebudowy Starego Rynku. Wykonawca wycofał się z inwestycji

6 października 2021, 11:38
fot. Marcin Kluwak
Jesienią miała rozpocząć się przebudowa Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry. Chociaż miasto wybrało wykonawcę robót, to z inwestycji nic nie wyjdzie. Firma, która wygrała przetarg wycofała się i nie podpisała z Urzędem Miasta Gorzowa umowy. W tej sytuacji miasto będzie musiało ogłosić nowy przetarg.

Na początku września Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na przebudowę Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry o czym informowaliśmy w artykule „Przebudowa Starego Rynku w rejonie katedry za ponad 1,1 mln zł”. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przewyższały budżet. Po prawie dwóch miesiącach analiz, miasto zdecydowało dołożyć brakującą kwotę i wybrać wykonawcę, który zajmie się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Inwestycją miała zająć się firma Topatotera z Knurowa za kwotę 1 mln 174 tys. 909 zł. To o 409 tys. 173 zł więcej niż przewidywał budżet.

Jednak jak się okazało, z inwestycji nic nie wyjdzie, bo wykonawca... wycofał się. - Zwycięzca przetargu zwlekał z podpisaniem umowy na realizację tego zadania. Po miesiącu oczekiwania, we wtorek 5 października do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęło pismo, w którym członek zarządu, wyłonionej w przetargu firmy poinformował, że nie są w stanie podjąć się realizacji zadania, ze względu na wycofanie się ich podwykonawcy na część robót budowlanych – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W tej sytuacji miasto ogłosi nowy przetarg na przebudowę Starego Rynku w rejonie katedry. Jedno jest pewne, inwestycja na pewno nie zostanie zrealizowana w 2021 roku.

Przebudowa Starego Rynku w sąsiedztwie katedry

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się remontem istniejącej nawierzchni wraz z regulacją wysokości, wykonaniem elementów odwodnienia, przebudową odcinka ul. Obotryckiej w zakresie obramowania jezdni oraz wykonaniem elementów zieleni i małej architektury.

Chodzi tutaj przede wszystkim o rozbiórkę nawierzchni z kostki kamiennej wraz z oczyszczeniem materiału i przygotowaniem go do ponownego wbudowania. Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa. Na odcinku pomiędzy ul. Chrobrego, a wejściem głównym do katedry zostanie wykonana nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Na pozostałym obszarze Starego Rynku nawierzchnia zostanie przebudowana przy użyciu materiału pochodzącego z rozbiórki.

Ale to nie wszystko, w ramach inwestycji mają zostać zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe oprawy oświetleniowe w nawierzchni rynku, które będą oświetlały katedrę. Na Starym Rynku pojawią się również betonowe donice z zielenią, a od strony ul. Obotryckiej zostaną posadzone dwa drzewa z gatunku kasztanowiec czerwony.

Jak się okazuje, prace zostaną podzielone na dwa etapy. Na realizację pierwszego etapu wykonawca będzie miał 10 tygodni od dnia podpisania umowy. Natomiast w przypadku drugiego etapu, 30 tygodni od dnia podpisania umowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości