Wiadomości

Nie będzie przebudowy Starego Rynku. Wykonawca wycofał się z inwestycji

6 października 2021, 11:38
fot. Marcin Kluwak
Jesienią miała rozpocząć się przebudowa Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry. Chociaż miasto wybrało wykonawcę robót, to z inwestycji nic nie wyjdzie. Firma, która wygrała przetarg wycofała się i nie podpisała z Urzędem Miasta Gorzowa umowy. W tej sytuacji miasto będzie musiało ogłosić nowy przetarg.

Na początku września Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na przebudowę Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry o czym informowaliśmy w artykule „Przebudowa Starego Rynku w rejonie katedry za ponad 1,1 mln zł”. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przewyższały budżet. Po prawie dwóch miesiącach analiz, miasto zdecydowało dołożyć brakującą kwotę i wybrać wykonawcę, który zajmie się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Inwestycją miała zająć się firma Topatotera z Knurowa za kwotę 1 mln 174 tys. 909 zł. To o 409 tys. 173 zł więcej niż przewidywał budżet.

Jednak jak się okazało, z inwestycji nic nie wyjdzie, bo wykonawca... wycofał się. - Zwycięzca przetargu zwlekał z podpisaniem umowy na realizację tego zadania. Po miesiącu oczekiwania, we wtorek 5 października do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęło pismo, w którym członek zarządu, wyłonionej w przetargu firmy poinformował, że nie są w stanie podjąć się realizacji zadania, ze względu na wycofanie się ich podwykonawcy na część robót budowlanych – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W tej sytuacji miasto ogłosi nowy przetarg na przebudowę Starego Rynku w rejonie katedry. Jedno jest pewne, inwestycja na pewno nie zostanie zrealizowana w 2021 roku.

Przebudowa Starego Rynku w sąsiedztwie katedry

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się remontem istniejącej nawierzchni wraz z regulacją wysokości, wykonaniem elementów odwodnienia, przebudową odcinka ul. Obotryckiej w zakresie obramowania jezdni oraz wykonaniem elementów zieleni i małej architektury.

Chodzi tutaj przede wszystkim o rozbiórkę nawierzchni z kostki kamiennej wraz z oczyszczeniem materiału i przygotowaniem go do ponownego wbudowania. Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa. Na odcinku pomiędzy ul. Chrobrego, a wejściem głównym do katedry zostanie wykonana nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Na pozostałym obszarze Starego Rynku nawierzchnia zostanie przebudowana przy użyciu materiału pochodzącego z rozbiórki.

Ale to nie wszystko, w ramach inwestycji mają zostać zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe oprawy oświetleniowe w nawierzchni rynku, które będą oświetlały katedrę. Na Starym Rynku pojawią się również betonowe donice z zielenią, a od strony ul. Obotryckiej zostaną posadzone dwa drzewa z gatunku kasztanowiec czerwony.

Jak się okazuje, prace zostaną podzielone na dwa etapy. Na realizację pierwszego etapu wykonawca będzie miał 10 tygodni od dnia podpisania umowy. Natomiast w przypadku drugiego etapu, 30 tygodni od dnia podpisania umowy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości