• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Trwa remont ostatniego fragmentu ul. Okólnej. Na pozostałe 550 metrów jeszcze poczekamy [zdjęcia]

5 października 2021, 11:54
fot. gorzowianin.com
Wykonawca przebudowy ul. Okólnej zajmuje się remontem ostatniego fragmentu drogi, który obejmuje odcinek od ul. Bema do ul. Teresy Marii Klimek. Prace powinny zakończyć się w grudniu 2021 roku. Natomiast nie wiadomo kiedy zostanie wyremontowany pozostały odcinek ul. Okólnej, aż do skrzyżowania z ul. Nową.

Przebudową ul. Okólnej na odcinku od ul. Pomorskiej do Teresy Marii Klimek zajmuje się firma Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe Drogus z Gorzowa. Koszt remontu 200-metrowego odcinka ul. Okólnej to 544 tys. 459,99 zł. 

Pod koniec września wykonawca zakończył prace na pierwszym fragmencie remontowanej drogi, który obejmował odcinek od ul. Pomorskiej do ul. Poniatowskiego. Natomiast obecnie zajmuje się ostatnim fragmentem ul. Okólnej, który na ten moment zostanie wyremontowany. Prace są prowadzone na odcinku od ul. Bema do skrzyżowania z ul. Teresy Marii Klimek.

To oznacza, że jednokierunkowa ul. Teresy Marii Klimek jest drogą bez przejazdu i kierowcy nie mają możliwości wyjechania w ul. Okólną i muszą zawracać w kierunku ul. Zamenhofa. Natomiast dojazd do ul. Bema czy Biedronki możliwy jest tylko od strony ronda Solidarności.

Obecnie na placu budowy pracuje ciężki sprzęt, który zerwał już asfalt i prowadzone są prace ziemne. Wykonawca będzie musiał zająć się częściową wymianą istniejących krawężników, budową chodnika oraz częściowym odwodnieniem, a następnie wylaniem nowego asfaltu. Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe Drogus z Gorzowa ma czas do 23 grudnia 2021 roku na wykonanie wszystkich prac.

A co z pozostałą przebudową 550-metrowego odcinka ul. Okólnej od skrzyżowania z ul. Teresy Marii Klimek do skrzyżowania z ul. Nową? -  Dalsza przebudowa będzie rozważana w 2022 roku. Istnieje też możliwość zgłoszenia zadania do budżetu obywatelskiego - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

1/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

2/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

2/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

3/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

3/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

4/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

4/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

5/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

5/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

6/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

6/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

7/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

7/7 Remont drugiego odcinka ul. Okólnej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości