Wiadomości

Nowa droga, ale już z usterkami. Mieszkańcy wytykają błędy

4 października 2021, 11:33
fot. czytelnik Łukasz
Przebudowa ul. Sosnkowskiego zakończyła się z 3-miesięcznym poślizgiem w stosunku do pierwotnego terminu. Chociaż droga jest świeżo wyremontowana, to mieszkańcy wytykają wykonawcy wiele usterek. Zwracają uwagę m.in. na zapadającą się studzienkę, nierówno położoną kostkę od wjazdu z ulicy Janockiego czy źle wykonany wjazd na osiedle.

Wielokrotnie na portalu gorzowianin.com opisywaliśmy problemy związane z remontem ul. Sosnkowskiego. Mieszkańcy skarżyli się nie tylko na jakość prowadzonych robót, ale przede wszystkim na opóźnienia. - Z okien widać ślamazarny postęp robót, co i rusz jakieś poprawki, minimalna ilość zatrudnionych i rzucająca się w oczy amatorszczyzna - pisał jeszcze na początku września czytelnik Henryk.

Według pierwotnej umowy firma Ekostystem FHU Paweł Mroziński z Myśliborza miała czas do 30 czerwca na przebudowę ul. Sosnkowskiego. Jednak w międzyczasie wykonawca zawnioskował o wydłużenie prac do 30 lipca. Jedna ostatecznie remont drogi zakończył się dopiero pod koniec września, czyli dwa miesiące po terminie. Jednak jak informują mieszkańcy, chociaż droga została zrobiona, to jakość robót pozostawia wiele do życzenia. Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się pan Łukasz, mieszkaniec ul. Sosnkowskiego, który zwraca uwagę na usterki na świeżo wyremontowanej drodze.

 - Remont tej ulicy w końcu dobiegł końca, tylko że droga wymaga już wymaga poprawek! Czy w ogóle był jakiś odbiór tej drogi? Ulica posiada już defekty, zapadająca się studzienka, uszkodzony wjazd na osiedle, nierówno położona kostka od wjazdu z ulicy Janockiego i to drzewo które wystaje na pół ulicy, bus a nawet mały dostawczak tam nie przejedzie - podkreśla Łukasz, mieszkaniec ul. Sosnkowskiego.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się również czy na firmę Ekostystem FHU Paweł Mroziński zostaną nałożone kary umowne. To 500 zł za każdy dzień opóźnienia. Czekamy na odpowiedź urzędników w tej sprawie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości