Wiadomości

Przetarg na wywóz śmieci został unieważniony!

1 października 2021, 11:26
fot. czytelnik Dawid
Związek Celowy Gmin MG6 właśnie unieważnił przetarg na wywóz odpadów na terenie Gorzowa i podogorzwskich gmin. Jak się okazało, powodem jest wyrok Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała unieważnić przetarg z powodu błędów formalnych w specyfikacji warunków zamówienia. Teraz ZCG MG6 będzie musiało przygotować nowe postępowanie.

Pod koniec sierpnia Związek Celowy Gmin MG6 otworzył oferty, które wpłynęły do przetargu na wywóz odpadów na terenie Gorzowa i gminy Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdaniec. Do obsługi każdego sektora zgłosiły się po trzy firmy. W przypadku wywozu śmieci z podgorzowskich gmin, najtańsza oferta była wyższa o 3,1 mln zł. Oferta dotycząca wywozu śmieci z północnej części Gorzowa była o ponad 500 tys. zł wyższa. Natomiast w przypadku południowej części Gorzowa była poniżej zaplanowanego budżetu. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Kto i za ile będzie wywoził nasze śmieci?”.

Jak się właśnie okazało, przetarg na "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości pozostających w zorganizowanym przez Związek Celowy Gmin MG-6 systemie odbioru odpadów komunalnych w okresie 36 miesięcy" został właśnie unieważniony.

Powód? Błędy formalne w specyfikacji warunków zamówienia. Zamawiający wykonując wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 7 października 2021 podejmuje czynność unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 p.z.p.

- Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Uwzględniając powyższe rozważania, izba stwierdziła, że część postanowień SWZ naruszyła przepisy prawa zamówień publicznych. W związku jednak z okolicznością, iż zamawiający przez rozpoznaniem odwołania przez izbę dokonał otwarcia ofert, niemożliwym było nakazanie zamawiającemu zmiany części zakwestionowanych przed odwołującego postanowień, które pomimo modyfikacji SWZ nadal pozostają aktualne - czytamy w unieważnieniu przetargu.

To oznacza, że ZCG MG6 będzie musiało przygotować nowy przetarg. - Niewykluczone, że nowe postępowanie ogłosimy jeszcze w październiku – mówi Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG6.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości