• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Kareta, fotel św. Mikołaja i bałwan. Tak Gorzów będzie błyszczał na święta

30 września 2021, 11:38
fot. archiwum
Chociaż mamy dopiero końcówkę września, to władze Gorzowa szykują się już do świątecznego ozdabiania miasta. W tym roku najbardziej będzie błyszczał Stary Rynek wraz z deptakiem oraz Kwadrat. Miasto czeka właśnie na zgłoszenia firm, które zajmą się montażem świątecznego oświetlenia.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie kompleksowej usługi świątecznego oświetlenia na terenie miasta. Firmy mogą składać swoje oferty do czwartku 7 października. Zwycięzca przetargu będzie musiał zająć się dostawą i montażem bożonarodzeniowych ozdób, przyłączeniem ich do sieci, a następnie eksploatację w okresie świątecznym i demontaż w styczniu 2022 roku.

Wykonawca, będzie miał czas do niedzieli 5 grudnia na zamontowanie oświetlenia świątecznego, tak aby w poniedziałek 6 grudnia Gorzów mógł rozbłysnąć na święta. Ozdoby świąteczne będą świecić do niedzieli 16 stycznia 2022 roku. Następie firma będzie musiała zająć się demontażem ozdób.

Tak będzie błyszczał Gorzów na Święta Bożego Narodzenia

Kolejny rok z rzędu na święta najbardziej będzie błyszczał Stary Rynek wraz z deptakiem oraz Kwadrat. Jednak świąteczne oświetlenie pojawi się również w innych częściach miasta.

Na Starym Rynku pojawi się podświetlony napis 2022, elementy dekoracyjne w postaci bombek 3D, a także kareta wykonana z dwóch półksiężyców - większego i mniejszego, na szczycie których będą znajdować się kule 3D. Dodatkowo półksiężyce mają być ozdobione ornamentami roślinnymi imitującymi pnącza. Oczywiście na Starym Rynku nie zabraknie również żywej choinki.

Z kolei na kwadracie zostanie ustawiona co najmniej 10-metrowa choinka, tuż obok niej pojawi się element 3D w kształcie odwróconego z którego wystają elementy dekoracji w postaci słodyczy (lizaki/cukierki na patyku w różnych kształtach). Nie zbraknie też fotela św. Mikołaja, w którym będzie można usiąść, a całości dopełni figura bałwana.

Ponadto zostaną ozdobione latarnie na moście Staromiejskim, na deptaku przy ul. Sikorskiego, a także wzdłuż ul. Sikorskiego od skrzyżowania z Chrobrego do Dworcowej. Natomiast na skwerze przy ul. Woskowej zostanie ustawiona choinka i dwa anioły 3D. A na rondzie turbinowym przy Walczaka pojawi się podświetlany element w kształcie kielicha z koroną.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości