• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

W Gorzowie powstanie plac dla fanów motoryzacji!

29 września 2021, 12:26
fot. Patryk Koreń
Znamy zwycięski projekt, jeżeli chodzi o kategorię ogólnomiejską w ramach budżetu obywatelskiego. Najwięcej głosów mieszkańców Gorzowa zdobył projekt budowy placu dla motocyklistów. Plac powstanie przy ul. Fabrycznej na gorzowskim Zawarciu.

W środę 29 września zostały ogłoszone wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego 2022. W głosowaniu wzięło udział zaledwie 7922 mieszkańców Gorzowa. Oddano łącznie 24157 głosów, z czego tylko 18497 ważnych. Trzeba pamiętać, że jedna osoba mogła oddać kilka głosów - na zadanie ogólnomiejskie twarde i miejskie, kategorię rejonową oraz oświatową.

W tym artykule skupimy się na wynikach, jeżeli chodzi o kategorię, w której była najbardziej zacięta walka, czyli kategorii ogólnomiejskiej. Tutaj o głosy mieszkańców walczyło łącznie sześć zadań, z czego jeden połączony projekt. 

Jak się okazało, zwyciężył projekt „Plac do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji”, który uzyskał 2540 głosów. Tak naprawdę nie ma co się dziwić, że akurat ten projekt wygrał, ponieważ jego organizatorzy postawili na kampanię promocyjno-informacyjną. Do głosowania na ich projekt zachęcali nie tylko w mediach społecznościowych, ale przede wszystkim w terenie. Pojawili się z motocyklami na Starym Rynku i zachęcali do oddawania głosów na budowę placu. 

- Nasza radość ze zwycięstwa jest nie do opisania, chociaż doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego jaką pracę wykonaliśmy przez ostatnie 2-3 dni głosowania, dalej żyliśmy w niepewności co do ostatecznego wyniku. Ale na szczęście wygraliśmy. W Gorzowie nie ma miejsca do jazdy motocyklem. Sam jeżdżę motocyklem wyczynowo od około 10lat i od tamtego czasu już był problem, jeździło się po parkingach, na starej pętli autobusowej gdzie obecnie znajduje się sklep meblowy Agata czy na giełdzie. Dlatego realizacja tego projektu dla nas  motocyklistów oznacza bardzo wiele. Najważniejsze jest to, że powstanie miejsce w którym bezpiecznie i legalnie będziemy mogli rozwijać swoje umiejętności, które mogą mieć wpływ na poprawę prowadzenia jednośladów, dodatkowo oszczędzi to nam wiele czasu, który musieliśmy poświęcić, aby dojechać w miejsce w którym można by bezpiecznie trenować taką jazdę oraz pieniędzy, które musieliśmy poświęcać na dojazdy oraz mandaty – komentuje Patryk Koreń, pomysłodawca projektu.

Plac dla motocyklistów powstanie przy ul. Fabrycznej, obok toru motocrossowego. Początkowo miał znajdować się przy ul. Mironickiej koło drogi S3, ale ze względu na zmieniony niedawno plan zagospodarowania przestrzennego, trzeba było zmienić lokalizację.

- Mowa o placu o nawierzchni asfaltowej, na której motocykliści mogli by rozwijać swoje umiejętności. Chodzi o rzeczy, które na drogach publicznych są niedopuszczalne - jazda na jednym kole, wprowadzanie motocykla w poślizg. Można również ustawić pachołki ułożyć trasę i trenować zakręty. Również chcielibyśmy dać możliwość osobom, które posiadają motocykl a nie mają jeszcze prawa jazdy lub są w trakcie jego robienie, do trenowania jazdy w bezpiecznym miejscu na własną rękę.  Plac ma służyć nie tylko typowo pod motocykle, ale też to organizacji różnego rodzaju spotkań motoryzacyjnych. Niestety drift samochodowy nie wchodzi na tą chwilę w grę ze względu na rozmiar placu. Jeśli się uda , w przyszłości chcielibyśmy zrobić nitkę drogi pod drift samochodowy, ale to są już plany na przyszłe lata – opisuje inwestycję Patryk Koreń.

Szczegółowe wyniki głosowania

1. Plac do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji (605.253 zł) – 2540 głosów

2. Odtworzenie dawnych zadrzewień w centrum miasta (605.000 zł) – 2001 głosów

3. Połączony projekt: 1. Likwidacja jemioły na drzewach na terenie miasta, 2. Gorzów bez niedopałków - montaż dwukomorowych pojemników na niedopałki w różnych lokalizacjach w mieście, 3. GORZOWIAKI - figurki gorzowskie z mapą turystyczną miasta, 4. Gorzów Miastem Murali - stworzenie muralu upamiętniającego fabrykę
URSUS (567.046 zł) – 417 głosów

4. Zewnętrzna ścianka wspinaczkowa (174.600 zł) – 331 głosów

5. Zielone ściany dla Gorzowa (439.286 zł) – 279 głosów

6. Park Aktywności w Parku Czechówek (583.800 zł) – 247 głosów


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości