Wiadomości

Radni podjęli decyzję. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie zajmie się inwestycjami

29 września 2021, 15:21
fot. Anna Kluwak
W środę 29 września podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie utworzenia Spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Spółka będzie zajmować się przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu, uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń czy nawet nadzorowaniem poszczególnych inwestycji.

W połowie 2021 roku prezydent Jacek Wójcicki zaczął mówić o tym, że chce utworzyć w Gorzowie miejską spółkę inwestycyjną, która będzie zajmowała się przygotowywaniem, prowadzeniem i nadzorowaniem miejskich inwestycji, tak jak ma to miejsce w Poznaniu, Wrocławiu czy Szczecinie. Wszystko przez to, że inwestycje przygotowane przez wydziały urzędu pozostawiają wiele do życzenia jeżeli chodzi o przygotowanie i realizację. Natomiast spółka będzie mogła zatrudniać inżynierów, których nie może zatrudnić urząd.

Dlatego w środę 29 września podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni głosowali nad uchwałą w sprawie utworzenia spółki komunalnej pod nazwą "Gorzowskie Inwestycje Miejskie" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Podczas środowej sesji obecnych było 23 radnych. Za powołaniem spółki głosowało 22 radnych, głosu nie oddał radny Jerzy Synowiec.

- Samo powołanie spółki odbędzie się w ostatnich dwóch tygodniach października. Później mamy okres przejściowy 12 miesięcy na wdrożenie całego systemu. Pełna funkcjonalność spółki miałaby nastąpić w październiku 2022 roku. Docelowo w spółce ma pracować 30-35 osób i ma się specjalizować w procesie inwestycyjnym. Roczny koszt utrzymania spółki miałby wynieść około 7-8 mln zł, z czego około 70-80% tej kwoty będzie można pozyskać z dofinansowania. Obecnie koszty pracy wydziału inwestycji są to około 2 mln zł, jednak są to same koszty pracowników, bez obsługi prawnej, zamówień publicznych etc. - tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Mówiąc wprost, Gorzowskie Inwestycje Miejskie będą zajmować się kompleksową obsługą projektowania, budowy, rozbudowy, przebudowy i remontu w zakresie obsługiwanej inwestycji. Nadzorem organizacyjnym i technicznym nad prawidłowością wykonywania robót. A także uzyskiwaniem niezbędnych zezwoleń, decyzji i innych aktów prawnych wymaganych do realizacji i zakończenia inwestycji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości