Wiadomości

Kierowców czekają kolejne utrudnienia. Do remontu idzie Trasa Nadwarciańska

23 września 2021, 12:05
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do drugiego przetargu na przebudowę Trasy Nadwarciańskiej. Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się ponownie te same firmy, co wcześniej, a ich oferty mieszczą się w budżecie. Rozstrzygnięcie przetargu jest zatem kwestią czasu. Natomiast prace przy remoncie mają potrwać dwa miesiące.

Kierowcy nie mają łatwego życia w Gorzowie, ponieważ praktycznie w każdej części miasta są prowadzone remonty lub większe przebudowy. W tym tygodniu sporo problemów sprawił kierowcom remont 450-metrowego odcinka ul. Kasprzaka w ciągu drogi krajowej nr 22 pomiędzy zjazdami z węzła drogi ekspresowej S3 w Gorzowie. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Drogowy armagedon na Kasprzaka. Wszystko przez remont”. Prace na Kasprzaka potrwają do 30 listopada.

Jednak to nie koniec drogowych utrudnień. Jeszcze w tym roku zostanie wyremontowana Trasa Nadwarciańska. Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które zostały złożone w postępowaniu. Na przebudowę drogi na całej długości około 1,2 km miasto przeznaczyło 1 mln 500 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy – te same, co we wcześniejszym postępowaniu.

Tym razem najtańszą ofertę złożyła firma Eurovia Polska S.A. na kwotę 1 mln 380 tys. 685,06 zł, a firma Maldrobud zaoferowała 1 mln 449 tys. 780,63 zł za przeprowadzenie prac. Teraz urzędnicy będą analizować obie oferty pod względem formalnym. Jeżeli nie będzie żadnych błędów i oferty będą zgodne z zamówieniem, wówczas przetarg wygra najtańsza oferta, którą złożyła firma Eurovia Polska S.A.

Wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem istniejącej nawierzchni na wszystkich pasach ruchu, wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach inwestycji zostanie również wykonana regulacja studni kanalizacyjnych i korekta niwelety. 

Jeżeli umowa zostanie podpisana w październiku, wówczas wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac. To oznacza, że Trasa Nadwarciańska będzie miała nową nawierzchnię do końca grudnia 2021 roku.

Tym samym kierowcy korzystający z drogi krajowej nr 22 będą musieli liczyć się już nie tylko z utrudnieniami na Kasprzaka, ale również na Trasie Nadwarciańskiej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości