• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kierowców czekają kolejne utrudnienia. Do remontu idzie Trasa Nadwarciańska

23 września 2021, 12:05
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do drugiego przetargu na przebudowę Trasy Nadwarciańskiej. Jak się okazało, do przetargu zgłosiły się ponownie te same firmy, co wcześniej, a ich oferty mieszczą się w budżecie. Rozstrzygnięcie przetargu jest zatem kwestią czasu. Natomiast prace przy remoncie mają potrwać dwa miesiące.

Kierowcy nie mają łatwego życia w Gorzowie, ponieważ praktycznie w każdej części miasta są prowadzone remonty lub większe przebudowy. W tym tygodniu sporo problemów sprawił kierowcom remont 450-metrowego odcinka ul. Kasprzaka w ciągu drogi krajowej nr 22 pomiędzy zjazdami z węzła drogi ekspresowej S3 w Gorzowie. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Drogowy armagedon na Kasprzaka. Wszystko przez remont”. Prace na Kasprzaka potrwają do 30 listopada.

Jednak to nie koniec drogowych utrudnień. Jeszcze w tym roku zostanie wyremontowana Trasa Nadwarciańska. Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które zostały złożone w postępowaniu. Na przebudowę drogi na całej długości około 1,2 km miasto przeznaczyło 1 mln 500 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy – te same, co we wcześniejszym postępowaniu.

Tym razem najtańszą ofertę złożyła firma Eurovia Polska S.A. na kwotę 1 mln 380 tys. 685,06 zł, a firma Maldrobud zaoferowała 1 mln 449 tys. 780,63 zł za przeprowadzenie prac. Teraz urzędnicy będą analizować obie oferty pod względem formalnym. Jeżeli nie będzie żadnych błędów i oferty będą zgodne z zamówieniem, wówczas przetarg wygra najtańsza oferta, którą złożyła firma Eurovia Polska S.A.

Wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem istniejącej nawierzchni na wszystkich pasach ruchu, wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach inwestycji zostanie również wykonana regulacja studni kanalizacyjnych i korekta niwelety. 

Jeżeli umowa zostanie podpisana w październiku, wówczas wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac. To oznacza, że Trasa Nadwarciańska będzie miała nową nawierzchnię do końca grudnia 2021 roku.

Tym samym kierowcy korzystający z drogi krajowej nr 22 będą musieli liczyć się już nie tylko z utrudnieniami na Kasprzaka, ale również na Trasie Nadwarciańskiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości