• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Olimpijska zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku?

22 września 2021, 11:29
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Jak się okazało, trzy firmy chcą wyremontować jedną z najbardziej zniszczonych dróg w mieście. Wszystkie oferty nieznacznie przekraczają założony budżet. Jeżeli miasto wybierze wykonawcę, wówczas remont będzie musiał zostać wykonany w ciągu dwóch miesięcy.

Pod koniec sierpnia władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu do przetargu na remont ul. Olimpijskiej. Wydawało się, że pozytywne rozstrzygnięcie przetargu to tylko kwestia czasu, ponieważ jedna z ofert mieściła się w budżecie założonym przez miasto. Na przebudowę ul. Olimpijskiej miasto przeznaczyło 1 mln zł. Firma Maldrobud zaproponowała 971 tys. 679 zł za realizację prac, a firma Eurovia Polska S.A. zaoferowała 1 mln 184 tys. 348 zł.

Jednak przetarg został unieważniony. Powód? System za pomocą którego firmy zgłaszają swój udział w przetargu miał awarię i jedna z firm, nie mogła złożyć oferty. Dlatego też miasto stwierdziło, że w ten sposób została ograniczona uczciwa konkurencja i unieważniło przetarg.

Tym samym zostało ogłoszone nowe postępowanie, a firmy mogły składać swoje oferty do środy 22 września. Jak się okazało, również tym razem budżet na inwestycję wyniósł 1 mln zł.

Natomiast do przetargu zgłosiły się tym razem trzy firmy. Najtańszą ofertę ponownie złożyła firma Maldrobud, jednak zaoferowała kwotę wyższą niż w poprzednim przetargu - 1 mln 69 tys. 829,36 zł. Z kolei konsorcjum firm - Usług Sprzętowo-Transportowe K. Wiącek i Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowego Drogus chce za realizację 1 mln 93 tys. 378,98 zł. Natomiast firma Eurovia Polska zaoferowała 1 mln 184 tys. 347, 68 zł, czyli tyle samo co w poprzednim przetargu.

Jeżeli tym razem przetarg nie zostanie unieważniony z przyczyn technicznych, wszystko wskazuje, że zostanie rozstrzygnięty pozytywnie. Teraz urzędnicy będą analizować wszystkie oferty pod względem formalnym. Wszystko wskazuje, że inwestycją zajmie się firma Maldrobud, która złożyła najtańszą ofertę. 

Wykonawca będzie miał dwa miesiące na realizację prac od dnia podpisania umowy. A to oznacza, że jeżeli umowa zostanie podpisana w październiku, wówczas inwestycja powinna zakończyć się do końca grudnia 2021 roku.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się sfrezowaniem istniejącej zdegradowanej warstwy asfaltu oraz wykonaniem nowej nakładki asfaltowej. Ponadto ma zostać przebudowane skrzyżowanie ul. Olimpijskiej i ul. Ciołkowskiego. W ramach prac przewiduje się również wykonanie przebudowy i ułożenie nowego chodnika z kostki brukowej betonowej, wymianę kolektora fi 1000 wraz z podłączeniem do studni oraz regulację istniejących studni kanalizacyjnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości