Wiadomości

Ostatnia prosta w walce o obywatelskie inwestycje

20 września 2021, 11:47
fot. Marcin Kluwak
Poniedziałek 20 września to ostatni dzień na głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Mieszkańcy Gorzowa mogą głosować w czterech kategoriach, jednak najbardziej zacięta walka jest w kategorii ogólnomiejskiej. Do wyboru jest sześć projektów, a wśród nich m.in. budowa placu do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji, odtworzenie dawnych zadrzewień w centrum miasta czy zielone ściany dla Gorzowa.

Każdy z mieszkańców Gorzowa, który ukończył 13 rok życia może zagłosować w budżecie obywatelskim 2022 i mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała ich najbliższa okolica oraz na to, co zostanie zrobione w mieście. Swój głos można oddać na 1 spośród 32 projektów w kategorii rejonowej, 1 spośród 6 projektów w kategorii ogólnomiejskiej - twardej. Z kolei w kategorii oświatowej i ogólnomiejskiej - miękkiej jest tylko jeden projekt do wyboru. 

Największa rywalizacja jest w kategorii ogólnomiejskiej, gdzie każdy pomysłodawca projektu zachęca, aby oddać głos właśnie na jego zadanie. A jest w czym wybierać:

- Odtworzenie dawnych zadrzewień w centrum miasta - koszt 605 000 zł

- Zielone ściany dla Gorzowa - koszt 439 286 zł

- Połączony projekt: 1. Likwidacja jemioły na drzewach na terenie miasta, 2. Gorzów bez niedopałków - montaż dwukomorowych pojemników na niedopałki w różnych lokalizacjach w mieście, 3. Gorzowiaki - figurki gorzowskie z mapą turystyczną miasta, 4. Gorzów Miastem Murali - stworzenie muralu upamiętniającego fabrykę URSUS - koszt 567 046 zł

- Park Aktywności w Parku Czechówek - koszt 583 800 zł

- Plac do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji - koszt 605 253 zł

- Zewnętrzna ścianka wspinaczkowa - koszt 174 600 zł

Jeżeli ktoś jeszcze nie oddał głosu, a chciałby to zrobić to musi się spieszyć. Głosować można jeszcze tylko w poniedziałek 20 września do godz. 23.59 za pośrednictwem strony internetowej  gorzow.konsultacjejst.pl. 

Do tej pory głos oddało około 6,5 tys. mieszkańców Gorzowa. Dla porównania, w ubiegłym roku osób uprawnionych do głosowania było 96 967, natomiast swój głos oddało 11 547 osób, czyli zaledwie 11,9% mieszkańców.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości