Wiadomości

Pogotowie ratunkowe czeka paraliż? Wciąż nie ma porozumienia w sprawie podwyżek dla ratowników medycznych

15 września 2021, 12:08
fot. Lubuskie Porozumienie Ratowników Medycznych
Minął miesiąc od kiedy wszyscy ratownicy medyczni pracujących na kontrakcie w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie złożyli wypowiedzenia z pracy. Niestety wciąż nie ma porozumienia w sprawie podwyżek. A to oznacza, że od 1 października w mieście może zabraknąć karetek.

W połowie sierpnia ratownicy medyczni z Gorzowa, którzy są zatrudnieni na kontraktach złożyli wypowiedzenia w Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Od 1 października Gorzów zostanie bez ratowników medycznych? Masowe wypowiedzenia w stacji pogotowia". Ratownicy medyczni chcą podwyżki stawki, która obecnie wynosi 31 zł brutto za godzinę pracy.

Wypowiedzenia złożyło 100% pracowników kontraktowych, czyli 41 osób pracujących w gorzowskim pogotowiu. To oznacza, że ich umowa ze stacją pogotowia wygaśnie 30 września 2021 roku. A tym samym od 1 października nie będzie obsady dla karetek i pogotowie ratunkowe w Gorzowie może nie wyjechać do pacjenta.

Na początku września odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi z wojewodą lubuskim, jednak nie udało się dojść do porozumienia. Kolejne spotkanie miało odbyć w poniedziałek 13 września, ale zostało odwołane. - Miało się odbyć spotkanie członków Lubuskiego Porozumienia Ratowników Medycznych z wojewodą lubuskim i dysponentami. Spotkanie jednak się nie odbyło. Zostało odwołane na kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem, z powodu mającego się odbyć nazajutrz spotkania strony rządowej z przedstawicielami pracodawców i przedstawicieli Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych. Pojawiające się informacje o rychłym zażegnaniu sporu w województwie lubuskim są nieprawdziwe – podkreśla Lubuskie Porozumienie Ratowników Medycznych.

Nie wiadomo, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie. - W tym tygodniu pan wojewoda Władysław Dajczak jest w Warszawie. Zatem spotkanie z ratownikami medycznymi odbędzie się w najbliższym możliwym czasie – komentuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego. 

Z kolei ratownicy medyczni opublikowali we wtorek 14 września zdjęcie z podjazdu dla karetek Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gorzowie. Widać na nim, jak pięć karetek stoi na podjeździe. 

- To jest podjazd dla karetek do SOR w Gorzowie. Dzisiaj jest 14.09, do końca miesiąca zostały nieco ponad dwa tygodnie. Od 1.10 może się okazać , że nie będzie komu tu podjechać… Wypowiedzenia ratowników z całego powiatu gorzowskiego nadal są w mocy, oznaczają że od nowego miesiąca z bazy może nie wyjechać żadna karetka z Gorzowa, Witnicy i Kostrzyna. Szanowni Państwo, jeśli zastanawiacie się, czy da się żyć bez pogotowia, to odpowiadamy: tak, ale krótko – czytamy we wpisie Lubuskiego Porozumienia Ratowników Medycznych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości