• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Niesprawne pojazdy przewożące odpady w Gorzowie. Kierowcy ukarani mandatami

16 września 2021, 10:19
fot. Inspekcja Transportu Drogowego
Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wzięli pod lupę pojazdy przewożące odpady na wysypisko w Chróściku. Na terenie Gorzowa skontrolowanych zostało 13 pojazdów, z czego aż 5 było niesprawnych technicznie, a jeden przeładowany. Kierowców ukarano mandatami karnymi, natomiast wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne.

Śmieciarki oraz pojazdy przewożące odpady w kontenerach na wysypisko w Chróściku zostały skontrolowane przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie kilku godzin, inspektorzy skontrolowali 13 takich pojazdów. Jak się okazało, aż pięć z nich było niesprawnych technicznie, a jeden przeładowany. 

Inspektorzy stwierdzili m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie kierowniczym, brak amortyzatorów, niesprawne oświetlenie oraz nadmiernie zużyte opony. Właściciele tych pojazdów pożegnali się tymczasowo z dowodami rejestracyjnymi.

Oprócz tego jeden z kierowców nie okazał dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych oraz badań lekarskich i psychologicznych. Z kolei inny kierowca nie posiadał wypisu z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne. W jednym z pojazdów był również uszkodzony tachograf. W przypadku podejrzenia przekroczenia dozwolonej ładowności inspektorzy kierowali pojazdy na wagi. Jeden z pojazdów ważył 4,5 tony zamiast 3,5 t.

Za stwierdzone naruszenia kierowców ukarano mandatami karnymi. Natomiast wobec przedsiębiorców zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Grożą im kary pieniężne.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości