Wiadomości

Niesprawne pojazdy przewożące odpady w Gorzowie. Kierowcy ukarani mandatami

16 września 2021, 10:19
fot. Inspekcja Transportu Drogowego
Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wzięli pod lupę pojazdy przewożące odpady na wysypisko w Chróściku. Na terenie Gorzowa skontrolowanych zostało 13 pojazdów, z czego aż 5 było niesprawnych technicznie, a jeden przeładowany. Kierowców ukarano mandatami karnymi, natomiast wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne.

Śmieciarki oraz pojazdy przewożące odpady w kontenerach na wysypisko w Chróściku zostały skontrolowane przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie kilku godzin, inspektorzy skontrolowali 13 takich pojazdów. Jak się okazało, aż pięć z nich było niesprawnych technicznie, a jeden przeładowany. 

Inspektorzy stwierdzili m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie kierowniczym, brak amortyzatorów, niesprawne oświetlenie oraz nadmiernie zużyte opony. Właściciele tych pojazdów pożegnali się tymczasowo z dowodami rejestracyjnymi.

Oprócz tego jeden z kierowców nie okazał dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych oraz badań lekarskich i psychologicznych. Z kolei inny kierowca nie posiadał wypisu z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne. W jednym z pojazdów był również uszkodzony tachograf. W przypadku podejrzenia przekroczenia dozwolonej ładowności inspektorzy kierowali pojazdy na wagi. Jeden z pojazdów ważył 4,5 tony zamiast 3,5 t.

Za stwierdzone naruszenia kierowców ukarano mandatami karnymi. Natomiast wobec przedsiębiorców zostaną wszczęte postępowania administracyjne. Grożą im kary pieniężne.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości