Wiadomości

Weź sprawy w swoje ręce i zdecyduj, co zostanie zrobione w Gorzowie

13 września 2021, 11:10
fot. archiwum
Trwa głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Mieszkańcy Gorzowa mogą głosować w czterech kategoriach, jednak najwięcej emocji wzbudza zawsze kategoria ogólnomiejska. Tym razem do wyboru jest sześć projektów, a wśród nich m.in. budowa placu do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji, odtworzenie dawnych zadrzewień w centrum miasta czy zielone ściany dla Gorzowa. Głosowanie trwa do 20 września.

Mieszkańcy Gorzowa mogą mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała ich najbliższa okolica oraz na to, co zostanie zrobione w mieście. Wystarczy wziąć udział w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego 2022, które ruszyło w poniedziałek 6 września i potrwa do poniedziałku 20 września.

Mieszkańcy Gorzowa, którzy ukończyli 13 rok życia mogą głosować na 1 spośród 32 projektów w kategorii rejonowej, 1 spośród 6 projektów w kategorii ogólnomiejskiej - twardej. Z kolei w kategorii oświatowej i ogólnomiejskiej - miękkiej jest tylko jeden projekt do wyboru. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej  gorzow.konsultacjejst.pl. 

Na oddanie głosu zostało niewiele czasu, więc pod lupę bierzemy kategorię, która wzbudza zazwyczaj najwięcej emocji, czyli kategorię ogólnomiejską. Gorzowianie mogą zagłosować na 1 projekt spośród 6 zgłoszonych. 

- Odtworzenie dawnych zadrzewień w centrum miasta - koszt 605 000 zł

- Zielone ściany dla Gorzowa - koszt 439 286 zł

- Połączony projekt: 1. Likwidacja jemioły na drzewach na terenie miasta, 2. Gorzów bez niedopałków - montaż dwukomorowych pojemników na niedopałki w różnych lokalizacjach w mieście, 3. Gorzowiaki - figurki gorzowskie z mapą turystyczną miasta, 4. Gorzów Miastem Murali - stworzenie muralu upamiętniającego fabrykę URSUS - koszt 567 046 zł

- Park Aktywności w Parku Czechówek - koszt 583 800 zł

- Plac do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji - koszt 605 253 zł

- Zewnętrzna ścianka wspinaczkowa - koszt 174 600 zł

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości