• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Mega doznania na mega karuzeli. "Sokowirówka" na gorzowskiej Wartowni [film i zdjęcia]

12 września 2021, 18:12, mk
Co prawda rozpędza się dość długo, ale jak już osiągnie swoją maksymalną prędkość, to naprawdę robi wrażenie. Przedstawiamy Wam kolejną ekstremalną karuzelę, która zawitała do Gorzowa.

Jeszcze kilka dni temu amatorzy mocnych wrażeń na karuzelach mogli cieszyć się atrakcjami w wesołym miasteczku tuż obok Lidla. Teraz kolejne atrakcje czekają na gorzowian i mieszkańców okolicznych miejscowości tuż nad Wartą. W miejscu, gdzie wcześniej była Wartownia, teraz rozłożyło się wesołe miasteczko.

Na pierwszy rzut oka - nic wielkiego. Ale gdy wejdziemy do środka, znajdziemy atrakcję, na którą niektórzy wcale nie będą chcieli wejść. Chodzi o karuzelę Mega, a jej inna nazwa tu „centrifuga”, czyli tłumacząc na polski - sokowirówka.

Co w niej takiego nadzwyczajnego? Wagoniki rozpędzają się do prędkości 100 kilometrów na godzinę, to jeszcze wtedy, kiedy są w pozycji poziomej, choć już wtedy dość mocno działa siła odśrodkowa. Później ramię podnosi całość do góry - dosłownie do pionu. Wówczas to karuzela przypomina diabelski młyn, ale my wciąż jesteśmy w wagonikach, które kręcą się teraz w górę i w dół. Całość na szczęście trwa niewiele ponad 3 minuty, bo przeciążenia są dość spore.

Zobaczcie sami (w skrócie) jak wygląda z zewnątrz przejazd tej karuzeli.

Co jeszcze znajdziemy na terenie wesołego miasteczka nad Wartą? Są karuzele dla dużych i małych. Jest spokojne koło widokowe, a panoramę miasta podziwiać możemy też z podnoszonych do góry „kaczorów”. Są też atrakcje dla młodszych - karuzela smok i twister oraz tych najmłodszych - małe karuzele z wagonikami. Jest też zjazd na śnieżnych tubach. 

Wesołe miasteczko na Wartowni zostanie z nami do najbliższej niedzieli - do 19 września. Atrakcje czynne są codziennie do godziny 22:00. Przejazd najdroższą atrakcją kosztuje 15 złotych. 

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości