• Dziś 10°/1°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Bieg Solidarności w Gorzowie. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK

10 września 2021, 10:44
fot. solidarnosc.org.pl
W sobotę 11 września na ulicach Gorzowa odbędzie się 22. Bieg Solidarności. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 4 km. Start o godz. 12 ze Starego Rynku, natomiast trasa biegu będzie wiodła m.in. mostem Staromiejskim, ul. Grobla czy ul. Przemysłową. Meta również na Starym Rynku. Kierowcy oraz pasażerowie MZK muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zarząd Regionu Gorzowskiego NSZZ "Solidarność" zaprasza na 22. Bieg Solidarności ulicami Gorzowa., który odbędzie się w sobotę 11 września. Bieg rozpocznie się o godzinie 12 na Starym Rynku, następnie uczestnicy pobiegną ul. Chrobrego, mostem Staromiejskim, przez rondo św. Jerzego, ul. Grobla, Woskowa, Przemysłowa, Mazowiecka, Grobla, Rondo Św. Jerzego, Most Staromiejski, Chrobrego, ul. Sikorskiego. Bieg zakończy się na Starym Rynku. Po biegu odbędzie się losowanie nagród wśród biegaczy, a dla tych najszybszych przewidziane są puchary.
Utrudnienia w ruchu i komunikacji MZK

Utrudnienia w ruchu i komunikacji MZK

W związku z odbywającym się 22. Biegiem Solidarności zamknięte zostaną dla ruchu kołowego w w godz. 12-13 ul. Chrobrego, most Staromiejski w kierunku z Zawarcia do centrum oraz ul. Grobla w kierunku od ronda Grobla do mostu Staromiejskiego wraz z częścią ronda św. Jerzego. To wiąże się również z czasowym wstrzymaniem ruchu autobusów jadących z Zawarcia do centrum Gorzowa.

- W związku z brakiem możliwości objazdu zamkniętych ulic i mostu kursy z pętli Śląska-Pole Golfowe: (linia 101 - 12:07, 12:27, 12:47, linia 111 - 12:20 i linia 125 - 12:13, 12:33) dojadą do przystanku Fabryczna i tam oczekiwać będą na możliwość przejazdu przez most Staromiejski, natomiast z kierunku Zakanala kursy linii 103, 134 (odjazdy z pętli Strażacka: linia 103 - 12:10 i 12:40, linia 134 - 12:25) dojadą do przystanku SP 4 oraz kurs linii 107 (odjazd z Drozdowej - 12:25) dojedzie do przystanku Most Koniawski gdzie będą oczekiwać na wznowienie ruchu na ulicy Grobla i moście Staromiejski – opowiada Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. 

W trakcie biegu ruch w kierunku pętli Śląska odbywać się będzie normalnie natomiast w kierunku Zakanala mogą wystąpić utrudnienia  w ruchu na skrzyżowaniu ul. Grobla, Zielona, Woskowa oraz na rondzie Grobla.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości