• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

8 września 2021, 10:24, red
źródło: Lubuskie Centrum Informacji
Gorzów ma nowego wiceprezydenta. Została Iwona Olek, która od 2016 roku była dyrektorem Wydziału Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Programowania Strategicznego. Zastąpi ona na tym stanowisku Agnieszkę Surmacz, która od 1 września kieruje budową hali przy Słowiance.

Nowa wiceprezydent z gorzowskim magistratem związana jest już blisko 16 lat. Swoją pracę w Urzędzie Miasta Gorzowa rozpoczynała w styczniu 2006 roku jako Inspektor w Wydziale Podatków i Opłat. Później przez 7 lat Iwona Olek była inspektorem ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych oraz monitorowania i rozliczania projektów. W lipcu 2013 roku została kierownikiem Referatu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a od ponad 5 lat zajmuje stanowisko dyrektora Wydziału Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Programowania Strategicznego.

- Ta nominacja jest też zapowiedzią zmiany w funkcjonowaniu urzędu. Rozwój miasta chcemy postrzegać jako działanie strategiczne, dlatego potrzebujemy takiego fachowca, który będzie dbał o programowanie rozwoju miasta i pozyskiwanie na ten rozwój funduszy. Natomiast miejskie inwestycje chcemy przekazać w ręce spółki, która będzie sprawnie je prowadzić, odpowiadać za nie. Takie korzyści dostrzegamy w innych miastach i chcemy, by w Gorzowie było podobnie. To nam zapewni jeszcze szybszy rozwój – mówi prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Iwona Olek jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończyła tam studia doktoranckich na kierunku Ekonomia – Finanse. Tam też wcześniej zdobyła tytuł magistra (Finanse i bankowość), natomiast swoją edukację w szkole wyższej rozpoczynała w PWSZ w Gorzowie, na kierunku Rachunkowość i Zarządzanie.

Olek obejmie stanowiska Zastępcy Prezydenta ds. Gospodarki. Do 31 sierpnia 2021 roku zajmowała je Agnieszka Surmacz, która z dniem 1 września 2021 roku objęła funkcję wiceprezesa CSR Słowianka. Będzie tam odpowiedzialna za budowę hali widowiskowo-sportowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/3 Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

1/3 Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

2/3 Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

2/3 Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

3/3 Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

3/3 Iwona Olek nowym wiceprezydentem Gorzowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości