• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przebudowa Starego Rynku w rejonie katedry za ponad 1,1 mln zł

6 września 2021, 10:03
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na przebudowę Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przewyższały budżet. Po prawie dwóch miesiącach analiz, miasto zdecydowało dołożyć brakującą kwotę i wybrać wykonawcę, który zajmie się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Inwestycja będzie kosztować roboty 1 mln 174 tys. 909 zł

Pod koniec ubiegłego roku władze Gorzowa szukały chętnej firmy, która zajęłaby się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Jednak do przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Dlatego też miasto ponownie szukało wykonawcy i w czerwcu ogłosiło przetarg pod nazwą „Przebudowa Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry”. Na ten cel przeznaczono 765 tys. 736 zł. To kwota mniejsza, niż poprzednim razem - wówczas w budżecie zapisano 885 tys. zł.

W lipcu zostały zostały otwarte oferty, które wpłynęły do przetargu. Tym razem zgłosiły się dwie firmy, jednak ich oferty znacznie przekraczały założony budżet. Najtańszą ofertę złożyła firma Sebastian Owczarz z Moczkowa na kwotę 1 mln 82 tys. 266 zł - to 316 tys. 630 zł więcej . Z kolei firma Topatotera z Knurowa zaoferowała roboty za 1 mln 174 tys. 909 zł – to o 409 tys. 173 zł więcej.

Po prawie dwóch miesiącach analiz, urzędnicy rozstrzygnęli przetarg. Najtańsza oferta firmy Sebastian Owczarz z Moczkowa została odrzucona, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. - "Wykonawca nie wypełnił pozycji nr 1 w Tabeli Elementów Rozliczeniowych". Jednocześnie władze Gorzowa zdecydowały, że dołożą brakujące  409 tys. 173 zł i realizacją inwestycji zajmie się firma Topatotera z Knurowa za kwotę 1 mln 174 tys. 909 zł.

W ciągu najbliższych kilku dni, miasto podpisze umowę z wykonawcą. Natomiast pierwsze prace powinny rozpocząć się jeszcze we wrześniu lub najpóźniej na początku października.

Przebudowa Starego Rynku w sąsiedztwie katedry

Firma Topatotera będzie musiała zająć się remontem istniejącej nawierzchni wraz z regulacją wysokości, wykonaniem elementów odwodnienia, przebudową odcinka ul. Obotryckiej w zakresie obramowania jezdni oraz wykonaniem elementów zieleni i małej architektury.

Chodzi tutaj przede wszystkim o rozbiórkę nawierzchni z kostki kamiennej wraz z oczyszczeniem materiału i przygotowaniem go do ponownego wbudowania. Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa. Na odcinku pomiędzy ul. Chrobrego, a wejściem głównym do katedry zostanie wykonana nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Na pozostałym obszarze Starego Rynku nawierzchnia zostanie przebudowana przy użyciu materiału pochodzącego z rozbiórki.

Ale to nie wszystko, w ramach inwestycji mają zostać zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe oprawy oświetleniowe w nawierzchni rynku, które będą oświetlały katedrę. Na Starym Rynku pojawią się również betonowe donice z zielenią, a od strony ul. Obotryckiej zostaną posadzone dwa drzewa z gatunku kasztanowiec czerwony.

Jak się okazuje, prace zostaną podzielone na dwa etapy. Na realizację pierwszego etapu wykonawca będzie miał 10 tygodni od dnia podpisania umowy. Natomiast w przypadku drugiego etapu, 30 tygodni od dnia podpisania umowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości