• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przebudowa Starego Rynku w rejonie katedry za ponad 1 mln zł?

9 lipca 2021, 11:16
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przewyższają budżet. Teraz urzędnicy będą analizować czy dołożyć brakujące pieniądze i wybrać wykonawcę, który zajmie się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry.

Pod koniec ubiegłego roku władze Gorzowa szukało chętnej firmy, która zajęłaby się wymianą nawierzchni Starego Rynku od strony ul. Obotryckiej oraz wokół katedry. Jednak do przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Dlatego też miasto ponownie szukało wykonawcy i w czerwcu ogłosiło przetarg pod nazwą „Przebudowa Starego Rynku w bezpośrednim sąsiedztwie katedry”. Na ten cel przeznaczono 765 tys. 736 zł. To kwota mniejsza, niż poprzednim razem - wówczas w budżecie zapisano 885 tys. zł.

W piątek 9 lipca zostały otwarte oferty, które wpłynęły do przetargu. Tym razem zgłosiły się dwie firmy, jednak ich oferty znacznie przekraczają założony budżet. Najtańszą ofertę złożyła firma Sebastian Owczarz z Moczkowa na kwotę 1 mln 82 tys. 266 zł - to 316 tys. 630 zł więcej . Z kolei firma Topatotera z Knurowa zaoferowała roboty za 1 mln 174 tys. 909 zł – to o 409 tys. 173 zł więcej.

Teraz urzędnicy będą analizować oferty pod względem formalnym oraz będą musieli podjąć decyzję czy dokładają brakującą kwotę, aby rozstrzygnąć przetarg. A ten stoi pod znakiem zapytania. 

Przebudowa Starego Rynku w sąsiedztwie katedry

Jeżeli jednak zostanie wybrany wykonawca, wówczas będzie musiał zająć się remontem istniejącej nawierzchni wraz z regulacją wysokości, wykonaniem elementów odwodnienia, przebudową odcinka ul. Obotryckiej w zakresie obramowania jezdni oraz wykonaniem elementów zieleni i małej architektury.

Chodzi tutaj przede wszystkim o rozbiórkę nawierzchni z kostki kamiennej wraz z oczyszczeniem materiału i przygotowaniem go do ponownego wbudowania. Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa. Na odcinku pomiędzy ul. Chrobrego, a wejściem głównym do katedry zostanie wykonana nowa nawierzchnia z kostki granitowej. Na pozostałym obszarze Starego Rynku nawierzchnia zostanie przebudowana przy użyciu materiału pochodzącego z rozbiórki.

Ale to nie wszystko, w ramach inwestycji mają zostać zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe oprawy oświetleniowe w nawierzchni rynku, które będą oświetlały katedrę. Na Starym Rynku pojawią się również betonowe donice z zielenią, a od strony ul. Obotryckiej zostaną posadzone dwa drzewa z gatunku kasztanowiec czerwony.
Jak się okazuje, prace zostaną podzielone na dwa etapy. Na realizację pierwszego etapu wykonawca będzie miał 10 tygodni od dnia podpisania umowy. Natomiast w przypadku drugiego etapu, 30 tygodni od dnia podpisania umowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości