Wiadomości

Stadion lekkoatletyczny z nowymi trybunami. Czytelniczka obawia się o wycinkę drzew

3 września 2021, 11:50
fot. archiwum
Do redakcji portalu gorzowianin.com zwróciła się czytelniczka Agnieszka, która ma obawy związane z budową nowych, większych trybun na stadionie lekkoatletycznym. Mieszkanka Gorzowa boi się, że trybuny zostaną wybudowane kosztem drzew nad rzeką Kłodawką. Miasto uspokaja, że nowe trybuny zostaną wybudowane w miejscu starych i że nie będzie dodatkowej wycinki drzew.

Trwają intensywne prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka miesięcy temu przy ul. Krasińskiego było boisko piłkarskie. Obecnie została już przygotowana podbudowa pod 8-torową bieżnię na której pojawi się nawierzchnia tartanowa. Prowadzone są również prace przy skarpie, gdzie zostaną wybudowane nowe trybuny.

Po publikacji naszego ostatniego artykułu „Czytelnik: Super, że budują stadion, ale nikt nie pomyślał o mieszkańcach”, zgłosiła się do nas czytelniczka Agnieszka, która wyraziła również swoje wątpliwości co do budowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

- Stadion jest tak wciśnięty w to miejsce, ze ledwo graniczy z innymi obiektami, a gdzie jeszcze ogrodzenie czy trybuny? A może szykuje się znowu wycinka pięknych drzew znajdujących się wzdłuż rzeki? Nie wiecie o tym? Czy na razie nie chcecie pisać, że trybuny szykują się "nad rzeką?" Jest to urokliwa alejka, najpiękniejszy chyba odcinek z całej drogi pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż Kłodawki. Super, że znowu jest coś za coś i znowu wycinka drzew oraz niszczenie wspólnego miejsca, które uwielbia wielu mieszkańców. Znów wszyscy dla garstki… - napisała do naszej redakcji czytelniczka Agnieszka.

Jej obawy nie są do końca bezpodstawne, ponieważ miasto dostało od urzędu marszałkowskiego dofinansowanie w wysokości 1 mln zł na budowę nowej, większej trybuny głównej, która ma pomieścić aż 990 osób. Dlatego też jeszcze w sierpniu zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z pytaniami czy nowa trybuna zostanie wybudowana w miejscu czy od strony rzeki Kłodawki, a także czy w związku z budową nowych trybun zostaną jeszcze wycięte jakiekolwiek drzewa. W końcu dostaliśmy odpowiedź.

- Pięciorzędowa trybuna będzie wykonana na geometrii istniejącej trybuny z prefabrykowanych elementów betonowych wraz ze schodami, podjazdem dla niepełnosprawnych, przy czym z każdego segmentu trybuny przewidziano możliwość zejścia na płytę areny głównej. Budowa trybun jest nieodłącznym elementem związanym z prowadzoną modernizacją stadionu i była przewidziana w dokumentacji projektowej. Wykonawca nie planuje dodatkowej wycinki drzew. Wszystkie drzewa, które były przewidziane do wycinki zostały wycięte w I kwartale 2021 roku i więcej drzew nie zostanie wyciętych – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Budową stadionu lekkoatletycznego zajmuje się firma Tamex Obiekty Sportowej z Warszawy na kwotę 17 mln 849 tys. zł. Jak zapowiada wykonawca stadion lekkoatletyczny zostanie wybudowany do 18 marca 2022 roku. Firma Tamex zapewnia 6-letni okres gwarancji obiektu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości