Wiadomości

Mieszkańcy podzieleni w sprawie fajerwerków na zakończenie potańcówki w parku Górczyńskim

4 września 2021, 15:05
fot. Małgorzata/Osiedle Manhattan/Gorczyn - Gorzów Wlkp.
W nocy z piątku 3 września na sobotę 4 września w parku Górczyńskim odbył się 3-minutowy pokaz fajerwerków. Wszystko z okazji potańcówki pod chmurką, która była zarazem pożegnaniem lata. Część mieszkańców os. Górczyn skarży się na pokaz fajerwerków, jednak są również osoby, które bronią lokalu i podkreślają, że w mieście w końcu coś się dzieje.

Co weekend w lokalu Weranda Bistro Grill&Coffee w parku Górczyńskim odbywają się potańcówki pod chmurką, czyli imprezy, które licznie gromadzą mieszkańców Gorzowa, którzy chcą pobawić się na świeżym powietrzu. Z kolei w nocy z piątku 3 września na sobotę 4 września odbyła się impreza z okazji pożegnania wakacji, a tuż po północy odbył się prawie 3-minutowy pokaz fajerwerków. 

- Ale wczoraj się działo! Wakacje pożegnaliśmy w pięknym stylu i tak jak obiecaliśmy, nie zabrakło atrakcji. Dziękujemy Kochani, że byliście z nami, ale to nie koniec! Chociaż lato przemija, mamy nadzieję, że pogoda jeszcze trochę z nami zostanie. Już dziś zapraszamy Was na imprezkę, którą tym razem poprowadzi dla Was DJ Smoggy - czytamy na profilu Weranda Bistro Grill&Coffee.

Jednak pokaz fajerwerków po północy nie spodobał się części mieszkańców osiedla Górczyn. Do redakcji portalu napisała w tej sprawie czytelniczka Aneta. - Dzisiaj po północny obudził mnie straszny huk. Okazało się, że to Weranda miała zakończenie lata. Rozumiem wszystko, super niech się bawią. Ale fajerwerki o północy i to w centrum osiedla? Miałam wrażenie, że strzelają przy mojej ulicy. Pytanie czy mieli pozwolenie? Czy mogli puszczać fajerwerki? - pisze nasza czytelniczka Aneta.

Jak się okazało, nie tylko naszej czytelniczce nie podobał się nocny pokaz fajerwerków. - Trochę przesada tak długo puszczać fajerwerki po północy, to nie nowy rok - podkreśla Małgorzata. - No faktycznie, to było przegięcie. Wszyscy na równych nogach, nie wspomnę już o psie, który panicznie się boi fajerwerków - pisze Janina. -  Dziecko dopiero zasnęło a jest chore, rodzice zmęczeni dopiero zasnęli, a o godz. 4 rano wstają do pracy, psy sąsiadów ujadają.... Fajerwerki dozwolone tylko w Sylwestra. Nie można było strzelać o godz. 22? - opowiada z kolei Marcin.

Jednak znaleźli się również mieszkańcy, którzy bronili pokazu fajerwerków i podkreślali, że to dobrze, że w końcu coś się dzieje w mieście. - Mam wrażenie, że niedługo za głośno oddychać nie będzie można, bo to też będzie zakłócanie ciszy nocnej. Serio, dajcie na luz. Fajerwerki trochu potrwały i minęło. Po co robić z tego aferę - pisze Marta. - Bez jaj wybudziło mnie po 2 godzinach spania, obejrzałem i poszedłem dalej spać, nie mam problemu… Fajerwerki jak najbardziej na wypasie - przyznaje Adam. - Mieszkam obok, mam małe dzieci i na rano do pracy. Jakoś nie narzekam. Coś się przynajmniej dzieje - pisze z kolei Maciej.

Jaka jest legalność fajerwerków poza Sylwestrem? Na zorganizowane pokazy trzeba mieć pozwolenie, tak jak było to w przypadku pokazu sztucznych ogni po zakończeniu Memoriału im. Edwarda Jancarza, gdzie również pokaz fajerwerków podzielił mieszkańców. W innym przypadku puszczanie fajerwerków jako takie stanowi wykroczenie, co nie powinno być dla nikogo zaskakujące. Wspomniane wykroczenie uregulowane jest w art. 51 Kodeksu wykroczeń.

„§  1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§  2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§  3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.”

Zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Miasta Gorzowa czy lokal Weranda Bistro Grill&Coffee miał pozwolenie na pokaz sztucznych ogni.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości