• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy podzieleni w sprawie pokazu fajerwerków podczas Memoriału Jancarza [zdjęcia]

20 lipca 2021, 10:14
fot. Marcin Kluwak
Podczas niedzielnego Memoriału im. Edwarda Jancarza emocji nie brakowało. Niespodziankę sprawił Vadim Tarasienko, który wygrał zawody. Na sam koniec imprezy na kibiców czekał pokaz fajerwerków. Jednak nie wszyscy ucieszyli się z tej atrakcji. Późna godzina organizacji imprezy, jak i pokaz sztucznych ogni krytykuje część mieszkańców Zawarcia.

W niedzielny wieczór 18 lipca na stadionie przy ul. Śląskiej odbył się XVII Memoriał im. Edwarda Jancarza. Impreza została zorganizowana pomimo tego, że zabrakło w niej czterech kluczowych zawodników - Bartosza Zmarzlika, Andersa Thomsena, Martina Vaculika i Jasona Doyla. Ich miejsce zajęli: Adrian Miedziński, Adrian Gała, Tomasz Gapiński oraz Grzegorz Walasek. Pomimo braku zawodników z cyklu Grand Prix, emocji podczas memoriału nie brakowało. Niespodziankę sprawił Vadim Tarasienko, który wygrał Memoriał im. Edwarda Jancarza. Drugi był Dominik Kubera, a trzeci Rohan Tungate.

Chociaż zawodnicy wyjechali do pierwszego biegu o godz. 20.05, to impreza skończyła się kilka minut po godz. 23. Na sam koniec klub Stal Gorzów przygotował dla kibiców 3-minutowy pokaz fajerwerków. Kibice, którzy znajdowali się na stadionie byli zachwyceni tym krótki pokazem sztucznych ogni, jednak pojawiły się negatywne głosy mieszkańców Gorzowa, którym przeszkadzał pokaz, a także późna godzina organizacji zawodów. Wśród czytelników portalu gorzowianin.com wywiązała się dyskusja na ten temat.

- Czy ktoś zastanowił się, urządzając mieszkańcom Zawarcia potężną kanonadę fajerwerków o godz. 23? Współczuję zwłaszcza właścicielom psów. Pomijam dyskusyjność organizowania głośnej imprezy o tak późnej porze. Rozumiem, że transmisja rządzi się swoimi prawami. Może jednak warto podjąć działania, aby były to godziny popołudniowe jak dawniej, a nie późny wieczór? Mieszkańcom ul. Jasnej, Śląskiej, Waryńskiego i Kwiatowej współczuje najbardziej – podkreśla Robert Trebowicz, mieszkaniec Zawarcia. - Dokładnie ja już prawie spałam i nagle jak ostrzał z moździerzy. Szkoda kasy na te hałasy. Cisza nocna widać nie wszystkich obowiązuje. Lubiłam żużel jak nie mieszkałam na Zawarciu – przyznaje czytelniczka Sylwia.

Z kolei pan Bartłomiej, który również mieszka na Zawarciu opowiadał, że z synem czekał w oknie na pokaz fajerwerków i dziecko było zadowolone. Tłumaczył, że te 5 minut raz w roku może przeżyć, jeżeli chodzi o pokaz fajerwerków. - Bardziej irytują mnie treningi. Jak zamknę okna jest ok ale przy upałach muszą być otwarte. Rozmawiać się nie da, telewizora nie słychać, nie mówiąc już o odpoczynku po pracy. Ale cóż stadion był tu pierwszy, nikt mnie nie zmuszał aby tu zamieszkać - komentuje czytelnik Bartłomiej. - Kilka minut fajerwerków przeszkadzało. Ja nie wiem co się z ludźmi dzieje. Kilka lat wcześniej byli by zachwyceni, że coś jest organizowane i mogą wyjść i podziwiać. Niestety ludzie potrafią tylko narzekać jak nie na jedno, to na drugie – mówi wprost Basia. - Wszystkim nie dogodzisz. Najlepiej nie robić nic w tym mieście, bo psy, bo za późno itd, a później będzie lament że Zawarcie umarło bo nic tam się nie dzieje, Polska mentalność. Memoriał jest raz w roku i pierwszy raz skończył się po godz. 22 i już problem. Stadion był jest i będzie jak komuś za głośno to niech się do domku na wieś przeprowadzi, takie uroki miasta , może centrum też zamknąć bo bary i dyskoteki? - pisze z kolei Bartek.

Jeżeli chodzi o godzinę organizacji imprezy, to akurat tutaj decydujący głos miało TVP Sport, które transmitowało memoriał, ponieważ dopiero po godz. 20 mieli wolne „okienko”, gdzie mogli pokazać na żywo zawody. A co do fajerwerków, to one zawsze dzieliły mieszkańców.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

1/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

2/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

2/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

3/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

3/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

4/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

4/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

5/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

5/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

6/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

6/6 Pokaz fajerwerków podczas XVII Memoriału im. Edwarda Jancarza

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości