• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Trzy pożary w tym samym czasie. Ktoś celowo podkładał ogień [film i zdjęcia]

31 sierpnia 2021, 00:38
W poniedziałek 30 sierpnia tuż przed północną gorzowscy strażacy zostali postawieni na równe nogi. Niemal w tym samym czasie otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące pożarów w kamieniach, w odległości zaledwie 250 metrów od siebie. Do działań zostało wysłanych łącznie 11 zastępów straży pożarnej. Służby nie mają wątpliwości, że było to celowe podpalenie.

W poniedziałek 30 sierpnia o godz. 23.44 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze na klatce schodowej w kamienicy przy ul. Chrobrego 5. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej.

Strażacy ledwo dojechali do pierwszego zdarzenia, a otrzymali już dwa kolejne zgłoszenia o pożarze i to w całkiem niedalekiej odległości od miejsca tego pierwszego. O godz. 23.52 otrzymali zgłoszenie o pożarze na klatce schodowej przy ul. 30 Stycznia 6 – tam zostały wysłane trzy zastępy. W tym samym czasie, o godz. 23.52 otrzymali również zgłoszenie o pożarze w piwnicy przy ul. Dąbrowskiego 29 – tam zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej.

Służby nie mają wątpliwości, że w tych wszystkich przypadkach było to celowo podpalenie, ponieważ odległość pomiędzy wszystkimi punktami wynosi zaledwie 250 metrów. - Okazało się, że wszystkich trzech budynkach paliły się śmieci w piwnicach. Ktoś szedł i celowo podkładał ogień. Na szczęście wszystkie pożary zostały szybko opanowane. Policja została powiadomiona, będzie zajmować się sprawą – mówi dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa KW PSP w Gorzowie.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości